سه شنبه 28 خرداد 1398

ادارات ذیربط نسبت به انجام گشت های مشترک بازرسی اهتمام جدی داشته باشند

پویشگران گیل: فرماندارسیاهکل در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان با تاکید بر تکریم مردم  متذکر شد: مجموعه مدیران شهرستان و دستگاههای ذیربط با توجه به آشنایی بیشتر نسبت به مردم شهرستان، تمهیدات لازم را در راستای افزایش سطح  معیشت مردم پیش بینی کنند.
وی افزود: ادارات ذیربط نسبت به انجام گشت های مشترک بازرسی اهتمام جدی داشته باشند و با شروع ایام تعطیلات نوروزی نباید تامین اقلام و مایحتاج ضروری مردم دچار مشکل شود و در این ایام نظارت های بیشتری در امر توزیع نیز باید صورت گیرد.
ایشان افزودند: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان با همکاری اتاق اصناف و سایر دستگاه های متولی به جهت ارتقای سطح درآمدی اصناف و بازاریان و حمایت از حقوق مصرف کنندگان، نسبت به تنظیم بازار در ایام نوروز و تعیین واحدهای فروش فوق العاده  در سطح اصناف شهرستان برنامه ریزی لازم را داشته باشند.
فرماندار سیاهکل در ادامه متذکر شد: در ایام نوروز با توجه حضور گردشگران و مسافرین، جمعیت شهرستان افزایش چشمگیری  خواهد داشت و دستگاه های ذیربط نسبت به ذخیره سازی مایحتاج اساسی و ضروری مردم  برنامه ریزی اقدام کنند تا در این ایام مردم شریف شهرستان  مشکلی بابت خرید و تامین مایحتاج نداشته باشند.
محمود صوفی در ادامه به توزیع مناسب و هدفمند در سطح شهرها و مراکز دهستان های شهرستان خاطر نشان ساخت: هر کالایی که جهت  توزیع تشخیص داده شود اداره صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه های متولی نسبت به توزیع مناسب در سطح شهرها و مراکز دهستان ها اقدامات لازم را برنامه ریزی تا با نظارت بیشتری این اقلام  توزیع گردد.
ایشان افزودند: در طی دو ماه اخیر 15 مورد گشت مشترک توسط تیم های بازرسی صورت گرفته است و 33826 کیلوگرم نیز گوشت و مرغ منجمد در سطح شهرستان توزیع شده است و هماهنگی های لازم در جهت تامین آرد مورد نیاز نانوایی ها و 10 تن شکر نیز جهت مصارف عمومی پیش بینی شده است که طی چند روز آینده دست مصرف کننده خواهد رسید.
دستگاههای عضو ستاد خدمات سفر اقدامات لازم و تامین امکانات اولیه دراسکان مسافران نوروزی را صورت دهند تا مسافرین و مهمانان در این مراکز با برنامه ریزی صحیح و درست اسکان یابند.
محمود صوفی در جلسه ستاد خدمات سفر با اشاره نقش دستگاههای متولی در امر اسکان مسافرین نوروزی تصریح کرد: ادارات آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و گردشگری اطلاع رسانی  و تبلیغات مناسبی در خصوص معرفی اماکن اقامتی و اسکان فرهنگیان داشته باشند و در این راستا اداره میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به مشخص نمودن تعرفه  های اقامتی و پذیرایی نیز اهتمام جدی داشته باشد.
ایشان با تاکید بر حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان  اظهار داشت: بر اساس سیاست های ابلاغی و با حضور تمامی مدیران شهرستان، دهیاران و شوراهای اسلامی، پاکسازی عمومی شهرستان در یک روز مشخص صورت گیرد و بخشداران در روستاهای فاقد دهیاری و دهیاران نیزاقدام به نصب پرده  و پلاکارد خوش آمدگویی و استقبال از مسافرین نمایند.
وی افزود: خوش آمدگویی به مسافران، سرمایه گذاری برای هویت و فرهنگ ملت ما خواهد بود و سیاهکل و دیلمان نماد بارز این فرهنگ، تاریخ وسابقه تمدنی می باشد.
فرماندار سیاهکل با تاکید بر تعیین کشیک های نوروزی توسط اتاق اصناف و ادارات عضو ستاد خدمات سفر تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی  دیدار با خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان ، تعیین کشیک برای اصناف، هماهنگی برای حضور امداد خودرو ، تامین آرد نانوایی ها ، کشیک بخش بهداشت و درمان  ضرورت دارد تا مشکلی برای مسافرین محترم بوجود نیاید.
ایشان افزود: هلال احمر شهرستان ضمن حفظ آمادگی لازم با هماهنگی ادارات ذیربط ، مکان های مناسب جهت امداد رسانی را در نظر داشته باشند و زیبا سازی فضای شهری و اهدای گل و تبریک سال نو به مسافرین در ورودی های شهرستان  انتظار داریم ضمن تلاش و مهمان نوازی مجموعه مدیران شهرستان ، میزبان خوبی برای مسافرین باشیم.
وی افزود: شرکت تعاونی روستایی با هماهنگی ادارات ذیربط نسبت به تامین میوه شب عید و توزیع آن در شهرها و روستاهای اطراف اقدام کنند و در ایام تعطیلات نوروزی درسطح شهرستان 11 رستوران دارای مجوز از میراث فرهنگی و گردشگری، سه واحد بوم گردی، یک مجتمع گردشگری  و 6 مدرسه در سیاهکل و دیلمان به مسافرین نوروزی خدمات رسانی می کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir