جمعه 30 فروردین 1398

انتخابات اتاق بازرگانی گیلان برگزار شد

به گزارش پویشگران گیل به نقل از واحد روابط عمومی سازمان صنعت گیلان؛ فرهاد دلق پوش به عنوان نماینده وزیر صنعت، معدن و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان این انتخابات را در رشت  برگزار و  روند فعالیت انتخاباتی اتاق بازرگانی گیلان را مورد بررسی  قرار داد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان کرد: یکی از پارامترهای ثبت نام در انتخابات مذکور دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه عضویت معتبر اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی بوده و  این انتخابات هر 4 سال یکبار در اتاق بازرگانی جهت استفاده از تجارب و توانمندی های اعضای اتاق بازرگانی در کل کشور برگزار می گردد.
وی گفت: اتاق بازرگانی یکی بزرگ ترین تشکل های اقتصادی بخش خصوصی است و هدف از تشکیل آن هم کمک به فراهم آوردن موجبات رشد و توسعه اقتصاد کشور، تبادل افکار و بیان آراء و عقاید مدیران صنعتی، معدنی، کشاورزی و‌ بازرگانی است.
دلق پوش تصریح کرد: این تشکل مهم بخش خصوصی با توجه به وظایف متنوعی و مهمی که در بعد داخلی و خارجی برای آن تعریف شده، از اهمیت و جایگاه ویژه ای در ساختار و تصمیم سازی های اقتصادی کشور برخوردار است و به همین دلیل هم ورود به آن با رای فعالان بخش خصوصی ، بسیار مهم  است.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات  اتاق بازرگانی گیلان گفت: در اجرای مواد ۱۲ و ۱۳ و تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی کشور نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی روز شنبه ۱۱ اسفند ماه سال جاری در محل اتاق‌های بازرگانی برگزار  شد و در این دوره در استان گیلان 850نفر دارای کارت عضویت اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی استان گیلان هستند که 676 نفر واجد شرایط حضور در انتخابات هستند و 29نفر نیز بعنوان کاندیدای شرکت در انتخابات بوده که از بین آنها 15نفر برای یک دوره چهارساله بعنوان اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی گیلان انتخاب خواهند شد.
دکتردلق پوش اعلام کرد: این انتخابات در فضایی آرام، پرنشاط و منظم در حال برگزاری است که با استقبال بالایی روبرو شد و تا ساعت ۱۸ غروب ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir