دوشنبه 3 تیر 1398

بالغ بر 2 هزار گیلانی در آزمون سراسری قرآن شرکت کردند

پویشگران گیل: مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری آزمون سراسری قرآن کریم با شرکت دو هزار و 365 داوطلب گیلانی خبر داد و گفت: همچنین بیش از یک هزار و 400 دانش‌آموز گیلانی در طرح «بشارت» شرکت کرده‌اند.
فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان، اظهار کرد: دو هزار و 365 داوطلب گیلانی امسال در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت‌نام کردند.
وی با بیان اینکه بخش کتبی آزمون مذکور همزمان با سراسر کشور در دو نوبت ساعت 8:30 و 10:30 روز پنجشنبه، 9 اسفندماه در 10 حوزه امتحان گیلان برگزار شد، تصریح کرد: این حوزه‌ها شامل شهرستان‌های آستارا، آستانه‌اشرفیه، بندرانزلی، تالش، رشت، رودسر، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال بود.
مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان از مشارکت ادارات اوقاف و امور خیریه و آموزش و پرورش استان با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در برگزار این آزمون خبر داد و گفت: محل برگزاری آزمون داوطلبان شهرستان‌های رودبار و شفت در رشت، سیاهکل در لاهیجان، رضوانشهر در بندرانزلی، املش در رودسر و صومعه‌سرا در فومن بود.
فاضلی با اشاره به شرکت بیش از یک هزار و 400 دانش‌آموز گیلانی در طرح «بشارت»، تصریح کرد: آزمون شفاهی جزء 30 دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی و قبل از آن(پیش‌دبستانی‌ها) و متوسطه اول و دوم توسط آموزش و پرورش از 18 لغایت 23 اسفندماه جاری توسط مدیریت دارالقرآن‌های استان برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: آزمون شفاهی غیر از جزء 30 و آزمون شفاهی حافظان قبول شده در آزمون کتبی کل قرآن کریم و آن دسته از دانش‌آموزانی که در رشته‌های غیر از جزء 30 ثبت‌نام کرده‌اند به تعداد 238 نفر نیز از امروز، 11 اسفندماه لغایت 16 اسفندماه در دارالقرآن‌ها برگزار می‌شود.
این مسئول فرهنگی یادآور شد: شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برای مشاهده نتایج آزمون کتبی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه جامع آزمون‌های قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس «www.quranedu.ir» مراجعه کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir