جمعه 28 تیر 1398

لزوم ارتقاء مهارت افراد مرتبط با حوزه های مختلف گردشگری

پویشگران گیل: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر لزوم ارتقاء مهارت افراد مرتبط با حوزه های مختلف گردشگری تاکید کرد و گفت: این مسئله به عنوان مهم ترین اولویت همکاری ما با سازمان فنی و حرفه ای کشور مطرح است.
رضا مسرور در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره بزرگ مهارت آموزی گردشگری استان با بیان سابقه تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با سازمان فنی حرفه ای کشور، ضمن تصریح بر لزوم اجرای تمامی بندهای این تفاهم نامه، جشنواره در حال برگزاری را اولین گام عملیاتی سازی تفاهم نامه همکاری مزبور بیان کرد.
وی با اشاره به تغییر سمت و سوی جهانی از مدرک گرایی به مهارت آموزی در کشورهای توسعه یافته و شرکت های بین المللی، بر لزوم توجه به مهارت آموزی نیروهای فعال در هر حوزه کاری تأکید کرد و افزود: مهمترین اولویت همکاری این سازمان با سازمان فنی و حرفه ای کشور ارتقاء مهارت افراد مرتبط با حوزه های مختلف گردشگری بوده که این مهم به عنوان الگویی ملی محسوب می شود، به حدی که ظرف دو سال آینده، فعالین این حوزه تفاوت مثبت محسوسی با وضعیت موجود خود در سطح کشور احساس کنند.
مسرور به تجزیه و تحلیل تغییر و تحولات رخ داده در محیط  کسب و کار بین المللی پرداخت و خاطرنشان کرد: فعالین اقتصادی زمانی موفق خواهند بود که با رصد این تحولات، برنامه ریزی کنند و خود را با محیط کسب و کار وفق دهند.
وی با اشاره به فعالیت های بیش از حد حوزه بازرگانی و بانکی کشور تصریح کرد: نوسانات ارزهای خارجی ظرف یک سال اخیر منجر به سودآوری و ایجاد ارزش افزوده در حوزه گردشگری خارجی کشور شده و باید توجه داشته باشیم که در حوزه های مرتبط با گردشگری کارهای نکرده و ظرفیت های بسیاری داریم که از طریق برنامه ریزی صحیح می توان مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیگر حوزه قابل توجه در سالهای اخیر را بخش خدمات در زمینه فناورهای نوین ارزیابی کرد و افزود: باید توجه به مهارت آموزی در موج چهارم فناوری و فناورهای بالا را مورد توجه قرار داد که در این زمینه سازمان فنی و حرفه ای کشور می تواند نقش موثری ایفا نماید چراکه آینده کسب و کارهای جهانی و کشورمان به این سمت حرکت می کند.
نخستین جشنواره بزرگ مهارت آموزی گردشگری، از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور، به میزبانی سازمان منطقه آزاد انزلی و با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان در قالب 30 غرفه و با حضور 100 هنرمند استان گیلان در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد انزلی آغاز بکار کرده و تا 10 اسفند ادامه دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir