دوشنبه 3 تیر 1398

تحصیل دو درصد دانش‌آموزان گیلانی در مدارس استعدادهای درخشان

پویشگران گیل: مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تحصیل دو درصد دانش‌آموزان گیلانی در مدارس استعدادهای درخشان، گفت: در سال تحصیلی جاری 3200 دانش آموز در 13 مرکز سمپاد استان مشغول به تحصیل هستند.
نادر جهان آرای در جلسه مدیران مدارس سمپاد استان با اشاره توفیقات مهم مدارس استعدادهای درخشان خطاب به مدیران مدارس سمپاد، اظهار کرد: آموزش مهارت‌های «زیست و زندگی بهتر» را بیشتر به دانش‌آموزان خود بیاموزید و مراقبت ویژه در این زمینه داشته باشید تا دانش‌آموزان در تمام ابعاد، رشد نمایند.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با تاکید بر نقش الگویی دانش‌آموزان مدارس سمپاد، افزود: تربیت این دانش‌آموزان به گونه‌ای باشد که فارغ التحصیلان این مراکز در خدمت منافع عمومی و ملی باشند.
وی با اشاره به تحصیل دو درصد دانش‌آموزان گیلانی در مدارس استعدادهای درخشان، گفت: در سال تحصیلی جاری 3200 دانش‌آموز در 13 مرکز سمپاد استان مشغول به تحصیل هستند.
جهان آرای، با اشاره به برخی دستاوردهای دانش آموزان مدارس سمپاد، تصریح کرد: از سال 75 تاکنون دانش‌آموزان گیلانی توانسته‌اند 12 مدال جهانی و 32 نشان کشوری در المپیادهای علمی کسب کنند؛ همچنین کسب 14 رتبه تک رقمی و 96 رتبه دو رقمی در کنکور را از دستاوردهای دیگر این دانش‌آموزان ذکر کرد.
گفتنی است؛ بیش از 370 هزار دانش‌آموز در مدارس استان گیلان تحصیل می‌کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir