یکشنبه 30 تیر 1398

الگوسازی کارآفرینی با برگزاری تورهای کسب و کار موفق روستایی

پویشگران گیل: معاون امور فرهنگی جوانان ورزش و جوانان گیلان گفت: با برگزاری تورهای کارآفرینی روستایی می‌توان از تجربیات کسب و کارهای موفق در روستاهای سراسر کشور بهره برد.
هاشم اسماعیلی در مراسم افتتاحیه دوره توانمند سازی سازمان‌های مردم نهاد جوانان در حوزه کسب و کار روستایی کشور، اظهار کرد: با آغاز به کار دبیرخانه کارآفرینی کشور در ابتدای سالجاری در استان گیلان برنامه‌های متعددی در راستای توسعه کارآفرینی در دستور کار قرار گرفته است یکی از این برنامه‌ها که بصورت تخصصی به آن پرداخته شد کسب و کار روستایی می‌باشد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اینکه این دوره سومین دوره کارآفرینی در گیلان است، افزود: همزمان رویداد کارآفرینی در حوزه رباتیک در رشت شروع بکار می‌کند.
اسماعیلی در راستای تحقق اهداف و فعال‌سازی شبکه کارآفرینی در حوزه روستایی گفت: شرکت کنندگان در این همایش به عنوان نماینده‌های استان‌ها و مسئول حوزه کارآفرین روستایی جوانان باید تلاش کنند فرصت مناسبی در حوزه کسب و کار روستایی رقم بزنند و با تشکیل یک بانک اطلاعاتی مناسب، نسبت به شناخت کافی از فعالین حوزه کارآفرینی روستایی اقدام کنند.
اسماعیلی برگزاری این رویدادها را سرآغازی برای تداوم دوره‌های توانمند سازی در سراسر استان‌ها دانست و گفت: در سال آینده با منطقه بندی استان‌ها و شناسایی فرصت‌های کار آفرینی روستایی بتوانیم در توسعه این حوزه نقش به سزایی داشته باشیم.
معاون فرهنگی و امور جوانان گیلان با اشاره به الگو سازی فعالیت‌های کار آفرینی روستایی، تصریح کرد: با برگزاری تورهای کارآفرینی روستایی باید از تجربیات کسب و کارهای موفق در روستاهای سراسر کشور بهره برد.
وی در ادامه از رونمایی از سامانه ملی انتخاب کار آفرین برتر در سال آینده خبر داد و گفت: کار آفرینان سراسر کشور با ثبت‌نام در این سامانه در مرحله اول توسط استان‌ها و در مرحله بعدی بصورت منطقه‌ای و کشوری ارزیابی و بررسی خواهند شد و بعنوان کارآفرین برتر انتخاب می‌شوند.
اسماعیلی گفت: تمام تلاش دبیرخانه ملی کارآفرینی جوانان این است که بتواند با تولید شغل، اشتغال و کارآفرینی برای جوانان انجام دهند و تولیدات این حوزه را در شبکه فروش عرضه کند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir