دوشنبه 27 خرداد 1398

مسافران نوروزی لاهیجان نباید با انباشت زباله برخورد کنند

پویشگران گیل: فرماندار لاهیجان، با بیان اینکه بی صبرانه منتظر بهار و مسافران عید نوروزی هستیم، گفت: مسئولان شهرستان باید نسبت به پاکسازی محیط و فضاهای عمومی اقدام کنند تا وقتی مسافران و هموطنان به گیلان و به طبیعت سرسبز این منطقه سفر می کنند با انباشت زباله برنخورند.
سید اسماعیل میرغضنفری در ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان لاهیجان، تمامی مدیران و مسئولان این شهرستان را برای نظافت و پاکسازی شهرستان و محیط های گردشگری آن از هر نوع زباله و آلاینده فراخواند و بر پاگیزگی محیط تاکید کرد و گفت: سنت دیرینه عید نوروز سنت حسنه ای محسوب می شود و مورد تایید دین مبین اسلام نیز قرار گرفته است.
وی ایام نوروز را فرصتی برای بازنگری در خود و محیط و با نشاط کردن زندگی و همچنین پرداختن به صله رحم و رفع کدورت ها و نگرانی ها است و افزود: شهرستان لاهیجان بی صبرانه منتظر بهار و مسافران عید نوروزی است و همه باید در احیای آیین هایی که به نوروز نزدیک هستند، نیز کوشا باشیم و از این آیین ها که موجب شادی، نشاط، جشن و سرور شهروندان می شوند، استفاده کرد.
فرماندار لاهیجان اظهار کرد: یکی از نگرانی ها در تعطیلات نوروز کمبود سوخت است که مسئولان سوخت رسانی باید تلاش کنند مواد سوختی به اندازه کافی در جایگاه ها وجود داشته باشد. برخی موضوعات کوچک مانند سوخت گاهی ممکن است نمود زیادی پیدا کند و مشکلات و دردسرهایی ایجاد نماید و باید این مسائل به گونه ای مدیریت شوند تا تبدیل به مشکل نشوند.
این مقام مسئول عنوان کرد: مسئولان شهرستان باید نسبت به پاکسازی محیط و فضاهای عمومی اقدام کنند تا وقتی مسافران و هموطنان به گیلان و به طبیعت سرسبز این منطقه سفر می کنند با انباشت زباله برنخورند و همه باید به تمیزی و نظافت محیط به ویژه واحدهای اقامت پذیر توجه داشته باشند و نسبت به پاکسازی و نظافت اینگونه اماکن اقدام کنند.
وی نظافت و تمیزی اماکن مذهبی به ویژه مساجد را مهم دانست و از مسئولان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لاهیجان خواست به طور ویژه در نظافت مساجد جدی و کوشا باشند و یادآور شد: در تعطیلات به ویژه عید نوروز مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور به لاهیجان سفر می کنند که باید تلاش کنیم میزبان خوبی برای آنها باشیم و همه مسافرانی که این شهرستان را برای مقصد سفر انتخاب می کنند در برگشت خاطره خوبی از این شهرستان داشته باشند.
میرغضنفری گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که ورزشگاه چهار هزار نفری لاهیجان در مواقع بحران مورد استفاده قرار گیرد و چادرهای مسافری در مبادی ورودی شهر مستقر شوند تا بتواند مسافران و گردشگران را راهنمایی کنند.
وی حضور مسئولان هنگام تعطیلات در حوزه کاری را مهم دانست و تصریح کرد: مدیران دستگاه های اداری ضمن دید و بازدیدهای خانوادگی در ایام تعطیلات نوروز باید در دسترس باشند و در دسترس بودن آنها بسیار مهم است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir