جمعه 28 تیر 1398

به منظور بررسی وضعیت اعتبارات عمرانی کتابخانه ها در سال آتی؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دیدار کرد

پویشگران گیل: کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در دیدار با کیوان محمدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان ضمن ارائه گزارش از روند پیشرفت پروژه های در حال احداث کتابخانه ها در استان، خواستار تخصیص اعتبار مناسب جهت تکمیل کتابخانه مرکزی رشت شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی روز شنبه (4اسفند) ضمن حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با کیوان محمدی، رئیس این سازمان دیدار و در زمینه وضعیت پروژه های در دست احداث کتابخانه ها در سراسر استان گفتگو کرد.
کرمی همچنین در گزارشی با اشاره به پیشرفت مناسب برخی از این پروژه های عمرانی خواستار اختصاص اعتبار مناسب جهت تکمیل آنها در سال آتی و بهره مندی مردم گیلان از این اماکن فرهنگی شد.
وی همچنین به مراحل احداث کتابخانه مرکزی شهر رشت نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این کتابخانه بعنوان بزرگترین پروژه فرهنگی در شمال کشور محسوب می شود، باید از همه ظرفیت های استانی برای اتمام آن بهره مند شد. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین در گزارشی به روند تخصیص اعتبارات برای تکمیل این کتابخانه در سال های گذشته نیز اشاره و خواستار توجه ویژه تری برای تکیمل کتابخانه مرکزی شهر رشت شد.
- محمدی: فرهنگ زیربنای توسعه هر جامعه است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این دیدار فعالیت در حوزه فرهنگی را امری بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: برخی معتقدند کارهای فرهنگی اموری تزئینی هستند و فعالیت های فرهنگی را نوعی ابزار تبلیغاتی تصور می کنند در حالیکه فرهنگ زیربنای توسعه هر جامعه است.
کیوان محمدی همچنین با ارزیابی مثبت از اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی در گسترش فرهنگ مطالعه در قالب اجرای برنامه های ویژه ای چون جشنواره های مختلف کتابخوانی بر حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از اینگونه اقدامات تاکید کرد. وی همچنین در خصوص اختصاص منابع مالی مناسب بمنظور تکمیل پروژه های عمرانی در حال احداث کتابخانه ها در گیلان قول همکاری داد.
گفتنی است مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان هم اکنون 10پروژه در حال احداث در سراسر استان گیلان دارد که در صورت تکمیل، بخش اعظمی از مشکلات موجود در حوزه سرانه فضای مطالعاتی  برطرف خواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir