سه شنبه 28 خرداد 1398

فعالیت های پژوهشی منطبق با اولویت های استان باشد

پویشگران گیل: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به امکانات و محدودیت های دستگاه های اجرایی گفت: اولویت های استان شناسایی و مورد پژوهش قرار گیرد.
مهندس سید محمد احمدی در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان گفت: وارد دهه 50 و گام دوم انقلاب می شویم و باید نگاه هوشمندانه ایی در زمینه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه باید تدبیر و عقلانیت که لازمه یک نظام بالنده است را در دستور کار خود قرار دهیم اظهار کرد: در انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل جوان مطالبه گر باید شیوه های هوشمندانه مورد تاکید مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داده و اجرایی کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در ادامه بر ضرورت پژوهش در توسعه و پیشرفت کشور تاکید کرد و گفت: نباید پژوهش فقط مختص به هفته پژوهش باشد.
وی با اشاره به تأکید استاندار در شناسایی اولویت های استان و ضرورت انجام پژوهش های مرتبط با آن افزود: بخش انرژی، آب، برق و به ویژه محیط زیست از اولویت های اصلی استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، آموزش بدون اعتقاد به پژوهش را از عمده مشکلات بخش های فرهنگی و علومی چون علوم پایه و پزشکی دانست و اظهار کرد: یکی از دلایل بی انگیزگی جوانان و نخبگان عدم استقبال از پژوهش هایی است که منتج به دستاوردهای مطلوب می شود.
وی با بیان اینکه لازمه پیشبرد برنامه های کشور نظارت بر پژوهش است افزود: وزارت کشور خواستار رصد و نظارت بر فعالیت های پژوهشی استان ها طی درخواستی از استانداری ها شد.
احمدی در ادامه به امکانات و ساختمان های بلااستفاده دستگاه های دولتی اشاره و تصریح کرد: همه امکانات متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است و باید در اختیار نظام قرار بگیرد.
 گفتنی است، در پایان دستورات جلسه مورد بررسی قرار گرفته و توسط معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار دستورات لازم مصوب شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir