چهارشنبه 29 خرداد 1398

تشدید بازرسی‌ها بر واحدهای صنعتی در ایام نوروز

پویشگران گیل: فرماندار شهرستان رشت از آغاز فعالیت ستاد خدمات سفر در شهرستان خبر داد و گفت: بازرسی‌ها بر واحدهای صنعتی و گرشگری در ایام نوروز تشدید می‌شود.
دکتر میرشمس مومنی‌زاده در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به آغاز فعالیت ستاد خدمات سفر در شهرستان و میزبانی از مسافران نوروزی، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل مواهب طبیعی و جاذبه‌های گردشگری همواره در ایام تعطیلات نوروز میزبان مسافران از اقصا نقاط کشور است.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به حضور 8 میلیون مسافر در گیلان طی ایام نوروز سالجاری، افزود: مجموعه دستگاه‌های اجرایی شهرستان مسئولیت میزبانی و خدمات رسانی به گرشگران را به عهده داریم. خدمات به مسافران و گردشگران در محورهای اقامت، پذیرایی، امنیت، ترافیک و حمل و نقل، خدمات رفاهی تقسیم بندی می‌شود.
وی بیان کرد: همه ما باید جهت خدمات رسانی با کیفیت‌تر تلاش کنیم بنابراین همه دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر باید از 25 اسفند ماه جاری لغایت 20 فرروردین ماه سال آتی آماده باش کامل باشند. مدیران دستگاه‌های عضو خدمات سفر در ایام آماده باش باید برای مرخصی از قبل اعلام و جایگزین خود را معرفی کنند تا اختلالی در ارائه خدمت رسانی به هموطنان پیش نیاید.
مومنی‌زاده با بیان اینکه ادارات لیست شیفت‌بندی خود را تا 20 اسفندماه جاری به فرمانداری تحویل دهند، تصریح کرد: ادارات فعال در اولین جلسه شورای اداری سال جدید معرفی خواهد شد.
فرماندار رشت با تاکید بر تشدید بازرسی‌ها بر واحدهای صنعتی و گرشگری در ایام نوروز، ادامه داد: صنعت، معدن و تجارت علاوه بر تشدید بازرسی‌ها، تدبیری اتخاذ نماید که اتحادیه‌های صنفی و شورای اصناف هم بازرسی‌هایی را داشته باشند.
وی بیان کرد: مدیریت پسماند بسیار مهم است، بخشداران و دهیاران با حساسیت به موضوع پسماند دقت داشته باشند، تا سیما و منظر شهر و روستاها آزاردهنده نباشد.
مومنی‌زاده بیان کرد: امور عمرانی و تاسیساتی در معابر که ممکن است باعث گره‌های ترافیکی شود، با حساسیت انجام گیرد؛ همچنین مراکز درمانی و بهداشتی از حساسیت بیشتری برخوردارند باید از آمادگی بیشتری برخوردار باشند.
فرماندار رشت با باین اینکه شرکت فرآورده‌های سوختی با توجه به ورود حجم مسافران آمادگی لازم را داشته باشد، خاطرنشان کرد: معمولا به سبب حضور گردشگران در جایگاه‌های سوخت با ترافیک مواجه خواهیم بود، که باید تدابیر لازم در ذخیره سازی و عرضه سوخت انجام گیرد.
فرماندار شهرستان رشت گفت: طرح‌های سالم سازی باید برای استفاده مسافران و گردشگران آماده باشند، بخشداران نوار ساحلی نسبت به پاکسازی سواحل و همچنین اتخاذ تدابیر امنیتی لازم اقدام کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir