چهارشنبه 29 خرداد 1398

نمایشگاه ملی مد و لباس فجر در گیلان برگزار می‌شود

پویشگران گیل: معاون ارشاد اسلامی گیلان گفت: نودوششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر تحت عنوان «مد و لباس ایرانی - اسلامی گیلان» اسفندماه جاری در رشت برگزار می‌شود.
 سید امیر مصباح ، از برگزاری نودوششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر در گیلان خبر داد و اظهار کرد: نمایشگاه یادشده با تکیه بر تقویت کاربردی کردن طرح های بومی در صنعت مد، به دنبال همسوسازی عرضه و تقاضاست.
وی با بیان اینکه نمایشگاه ملی مد و لباس فجر در دو بخش نمایش آثار منتخب ارسالی(لباس اجتماع بانوان، کودک و نوجوان) و برگزاری کارگاه‌های تخصصی طراحی لباس برگزار می‌شود، گفت: شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه قادر خواهند بود در یک بازار رقابتی سالم، نوآوری‌ و خلاقیت خود در عرصه مد را عرضه کنند.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: شرکت در جشنواره ملی مد و لباس فجر برای عموم آزاد است و مخاطبان می‌توانند آثار خود را در بخش‌های تصویرسازی، طراحی، دوخت، خوش‌پوشی و بومی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
مصباح اضافه کرد: با توجه به اهمیت روزافزون مد و تاثیر بسیار زیاد آن بر فرهنگ عمومی جامعه و همچنین اهتمام به عناصر مثبت و منفی مدگرایی، باید به نوگرایی و زایش مداوم فرهنگی آن اندیشید.
وی مهلت ارسال آثار برای حضور در نودوششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر را که تحت عنوان «مد و لباس ایرانی - اسلامی گیلان» را 9 اسفندماه اعلام کرد و یادآور شد: نمایشگاه مجموعه آثار از 18 لغایت 23 اسفندماه در رشت برگزار می شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir