سه شنبه 4 تیر 1398

ثبت سی و نهمین وقف گیلان با نیت رسیدگی به ایتام

پویشگران گیل: رئیس اداره اوقاف رشت از ثبت سی و نهمین وقف گیلان در رشت با نیت رسیدگی به ایتام خبر داد.
حجت الاسلام حمیدرضا کریمی، اظهار کرد: سی و نهمین وقف گیلان در شهر خمام شهرستان رشت در سال جاری به ثبت رسید.
وی اعلام کرد: نیات این وقف جدید عمران و آبادانی بقعه امام زاده حسن(س) خمام، رسیدگی به ایتام خمام و برپایی مراسم سوگواری امام حسین(ع) است.
رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت با بیان اینکه بانو شهناز نقی زاده، واقف اهل خمام یک واحد آپارتمان خود را به مساحت 80 متر مربع وقف کرده است، خاطرنشان کرد: ارزش این وقف 3 میلیارد ریال است.
حجت الاسلام کریمی اعلام کرد: این چهارمین وقف شهرستان رشت در سالجاری است.
وی با بیان اینکه شهرستان رشت 400 موقوفه و 4500 رقبه دارد، اظهار کرد: بیشتر نیات موقوفات این شهرستان روضه خوانی امام حسین(ع) و کمک به فقراست.
رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت، سنت حسنه وقف را از ارکان  اقتصاد اسلامی دانست و گفت: وقف یکی از راهکارهای متعالی اسلام برای کاهش فاصله طبقاتی و توزیع عادلانه ثروت است.
این مقام مسئول اضافه کرد: سنت حسنه وقف این ظرفیت را دارد به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی و کاهش نیاز اقتصادی کشور به کمک مسئولان کشور بیاید.
وی با اشاره به اینکه توجه وقف و واقفان همواره رفع نیازهای جامعه بوده است، گفت: انعطاف پذیری وقف برای رفع نیازهای جامعه باعث شده تا این سنت حسنه الهی مورد استقبال جوامع بشری حتی غیر مسلمان باشد.
حجت الاسلام کریمی اظهار کرد: وقف تنها متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه نیست و از آنجائی که برکات وقف به همه آحاد جامعه می‌رسد همه باید برای ترویج این سنت حسنه تلاش کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir