چهارشنبه 29 خرداد 1398

پروژه بی آرتی رشت با عرض زیاد راه اندازی شد

پویشگران گیل: مدیرکل دفتر حمل و نقل ترافیک وزارت کشور گفت: پروژه بی آر تی، با عرض زیاد در رشت راه اندازی شد و اجرای نادرست یک سیاست اصل سیاست را زیر سوال می‌برد.
پوریا محمدیان یزدی در نشست با اعضای شورای شهر رشت که در صحن شورای اسلامی رشت برگزار شد، گفت: تصویب طرح جامع حمل و نقل ترافیک رشت پس از ۳ سال بررسی با برگزاری جلسات سنگین در وزارت کشور مصوب شد.
وی با اشاره به اینکه طرح جامع حمل و نقل ترافیک رشت در سه افق تصویب شده است، افزود: در طرح جامع مقرر شد کریدور شمال جنوبی به عنوان محور تراموا در نظر گرفته شود.
مدیرکل دفتر حمل و نقل ترافیک وزارت کشور با اشاره به اینکه در ۱۸ ماه گذشته ناوگان اتوبوسرانی رشت وضعیت مناسبی نداشت، خاطرنشان کرد: تنها چند دستگاه اتوبوس در رشت فعال بود ولی امروزه ۸۰ دستگاه اتوبوس به روز با سوخت های مناسب در رشت فعال است.
محمدیان با اشاره به اینکه تعداد تاکسی‌های رشت بیش از ظرفیت آن است، اضافه کرد: بسیاری از شهرها امروز به حمل نقل و تردد با دوچرخه پرداخته اند و این مبحث در رشت باید تقویت شود.
وی اجرای پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت را الگویی موفق برای ایجاد پیاده راه برای سایر شهرها عنوان کرد و گفت:برای کاهش بار ترافیکی باید مسیرهای دسترسی، پارکینگ و ... ایجاد شود.
دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور با اشاره به مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت تصریح کرد: این مرکز با حداقل امکانات راه اندازی شده و نوع قرارداد منعقد شده برای راه اندازی این مرکز با سرمایه گذار به صورت BOT می‌تواند الگویی برای سایر شهرها باشد.
محمدیان با اشاره به اینکه ابتدا باید مسیر تراموا توسط اتوبوس آزمایش شده و بعد ارتقا یابد، تصریح کرد: پروژه بی آر تی با عرض زیاد در رشت راه اندازی شد و اجرای نادرست یک سیاست اصل سیاست را زیر سوال می‌برد که اجرای پروژه بی آر تی بسیار اهمیت داشته است.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir