دوشنبه 27 خرداد 1398

جشنواره فرهنگی و هنری فجر به ستاره سازی کمک می کند

پویشگران گیل: معاون ارشاد اسلامی گیلان جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت را نشان دهنده خوش ذوقی و خوش سلیقگی اداره ارشاد اسلامی رشت دانست و گفت: آموزشگاه های هنری پایگاهایی هستند که در آنها ستاره سازی می شود.
سید امیر مصباح در حاشیه برگزاری نمایشگاه «40 عکس، 40 عکاس»، به برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری فجر اشاره کرد و متذکر شد: این جشنواره به مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت و برای تمام آموزشگاه های هنری شهرستان برگزار شده است.
وی با بیان اینکه آموزشگاه های هنری پایگاه هایی هستند که در آنها ستاره سازی می شود، اظهار کرد: آینده هنری شهر را می توان در این آموزشگاه ها پرورش داد لذا با برگزاری چنین جشنواره هایی می توانیم انگیزه بیشتر و حس رقابتی در میان هنرجویان و آموزشگاه های هنری ایجاد کنیم.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت را نشان دهنده خوش ذوقی و خوش سلیقگی اداره ارشاد اسلامی رشت دانست و گفت: باید به آموزشگاه های هنری بهای بیشتری بدهیم و حمایت ها ویژه تر شود.
این مسئول فرهنگی با بیان اینکه هنر مقوله ای است که ماندگاری ابدی دارد، تصریح کرد: باید برای هنر که از ارکان فرهنگ جامعه است بیش از هر چیز تلاش نماییم و برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری فجر در طول چهار سال گذشته نشان داده که هنردوستان و هنرجویان در سطح شهرستان علاقه زیادی برای بالا بردن سطح کیفی و کمی هنر دارند.
قاسم مصفا، مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در ادامه، عنوان کرد: جشنواره فرهنگی و هنری فجر جشنواره ای مردی است.
وی با بیان اینکه اجرای برنامه های مختلف هنری شامل اجرای آموزشگاه های موسیقی، بازیگری و... موجب مخاطب پسند شدن جشنواره فجر رشت شده است، گفت: جشنواره فرهنگی و هنری فجر فرصتی مناسب است تا هنرجویان رشته های مختلف بتوانند استعدادهای خود را به نمایش بگذارند.
مصفا با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری فجر برای چهارمین سال، یادآور شد: حمایت از هنر و هنرمندان باید مورد توجه قرار گیرد و با شناسایی هنرمندان خلاق می توان کارهای بزرگی را در حوزه فرهنگ شهرستان رشت انجام داد.
جشنواره فرهنگی و هنری فجر از تاریخ 24 بهمن ماه لغایت دوم اسفندماه در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت در حال برگزاری است.
همچنین نمایشگاه عکس «40 عکس، 40 عکاس» به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از روز، 28 بهمن ماه لغایت دوم اسفندماه در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت دایر است.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir