دوشنبه 27 خرداد 1398

پرداخت خسارت به ۲۵۸ خانوار از مددجویان گیلانی توسط بیمه حوادث

پویشگران گیل: معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۵۸ خانوار از مددجویان گیلانی ۶۵۰ میلیون تومان بابت خسارت ناشی از بلایای طبیعی از بیمه دریافت کرده‌اند.
عباس فلاحتی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان با اشاره به اینکه مددجویان علاوه بر خدمات بیمه تأمین اجتماعی و بیمه آتیه ایتام از بیمه حوادث و سوانح هم بهره‌مند هستند گفت: بیمه حوادث شامل آتش‌سوزی، سیل، زلزله، صاعقه، طوفان و سایر بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه است.
وی به نقش بیمه در جبران خسارت خانوارهای تحت حمایت اشاره کرد و افزود: گیلان به دلیل آب‌وهوا و موقعیت جغرافیایی که دارد جزء استان‌های حادثه‌خیز به شمار می‌آید و هرساله شاهد بروز حوادث طبیعی در استان هستیم ازاین‌رو لزوم توجه به اهمیت بیمه حوادث و بلایای طبیعی دوچندان می‌شود.
فلاحتی با بیان اینکه مسکن و اثاثیه منزل همه مددجویان کمیته امداد تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته است ادامه داد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۵۸ خانوار از مددجویان گیلانی ۶۵۰ میلیون تومان بابت خسارت ناشی از بلایای طبیعی از بیمه دریافت کرده‌اند.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد: از ۲۵۸ خانوار، ۲۳۸ خانوار روستایی و ۲۰ خانوار شهری بوده‌اند که از این تعداد، ۴۸ مورد دریافت خسارت بابت سیل، ۸۰ مورد برای آتش‌سوزی و ۱۳۰ مورد هم بابت طوفان بوده و در این میان ۱۶۸ واحد مسکونی و ۹۰ مورد لوازم منزل آسیب‌دیده است.
وی بابیان اینکه خانوارهای تحت حمایت و حتی خانوارهایی که چند خدمتی دریافت می‌کنند از بیمه خسارت ناشی از حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، طوفان، آتش‌سوزی و سایر بلایای طبیعی برخوردار هستند افزود: علاوه بر منازل مسکونی مددجویان، انباری‌ها، جایگاه‌های دام و طیور، ابزارآلات اشتغال‌زایی هم شامل بیمه حوادث می‌شوند که پس از کارشناسی و برآورد اولیه خسارت از سوی بیمه‌های طرف قرارداد پرداخت می‌شود.
فلاحتی همچنین به بیمه حوادث گروهی دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد اشاره کرد و گفت: این بیمه برای اولین بار در کشور اجرایی شده است و غرامت آسیب‌دیدگی در کلیه مراکز فرهنگی تربیتی، کانون‌های فرهنگی و اردوگاه‌های وابسته به کمیته امداد را شامل می‌شود و بدون محدودیت زمان و مکان هزینه‌های ناشی از آسیب‌دیدگی پرداخت می‌شود.
وی گفت: طبق برنامه کمیته امداد در ۱۰ ماهه سال جاری ۳۰۵ نفر از مددجویان گیلانی از آموزش‌های پیشگیری از حوادث بهره‌مند شده‌اند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir