چهارشنبه 29 خرداد 1398

استقبال 10 هزار و 600 نفری از جشنواره فیلم فجر در گیلان

پویشگران گیل: معاون ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به حضور 10 هزار و 600 نفر در اکران همزمانی فیلم فجر در گیلان، گفت: گیلان جزو سه استان برتر کشور در تعداد اکران قرار گرفته است.
سید امیر مصباح در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه اکران همزمانی سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر در گیلان که از 12 بهمن ماه با فیلم «سرخ پوست» در رشت آغاز شد و پس از 36 نوبت با اکران فیلم «جان دار» به کار خود پایان داد، اظهار کرد: سینما میرزا کوچک با اکران 15 فیلم میزبان جشنواره مذکور بود.
وی افزود: همه فیلم های منتخب فجر در گیلان با اقبال مخاطبان رو به رو بود، اما فیلم های «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار، «سرخ پوست» به کارگردانی نیما جاویدی و «ناگهان درخت» به کارگردانی صفی یزدانیان از بیشترین استقبال مردمی برخوردار شدند.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، استقبال مردم از همزمانی جشنواره فیلم فجر را موجب شگفتی دانست و تصریح کرد: شاید در استان های دیگر متولیان فرهنگی دغدغه جذب مخاطب داشته باشند، اما این موضوع در گیلان با استقبال شگفت مخاطبان هنر هفتم رو به رو شد و متولیان فرهنگ و هنر استان را در ایجاد شهرک سینمایی مصمم تر کرده است.
وی با اشاره به حضور 10 هزار و 600 نفر در اکران همزمانی فیلم فجر در گیلان، خاطرنشان کرد: برخی نارضایتی ها به دلیل قرار نگرفتن چند فیلم مطرح در بسته اکران فجر گیلان بود که متاسفانه استان هیچ دخل و تصرفی در این موضوع نداشت، اما گیلان جزو سه استان برتر کشور در تعداد اکران قرار گرفته است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir