سه شنبه 4 تیر 1398

رئیس سازمان برنامه و بودجه:
ساخت مسکن محرومین در استان های محروم ادامه پیدا می کند

پویشگران گیل: رئیس سازمان برنامه و بودجه، از ساخت دو هزار واحد مسکن محرومین در گیلان با کمک کمیته امداد خبر داد و یادآور شد: چنین اقدامی در سایر استان ها نیز که با محرومیت مواجه هستند، انجام خواهد شد.

دکتر محمدباقر نوبخت در حاشیه افتتاح 220 واحد مسکن محرومین در شهرستان لنگرود، با اشاره به تقارن ایام الله دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با اهدای این 220 واحد، اظهار کرد: خوشبختانه دولت توانست به وعده ساخت دو هزار واحد مسکن محرومین گیلان که سال گذشته بیان شده بود، عمل کند.
وی با بیان اینکه رسیدگی به محرومان و طبقات محروم جامعه آرمان انقلاب و امام است، افزود: توجه به محرومان سیره معمار کبیر انقلاب اسلامی است و لذا مسئولان نیز باید همین خط مشیء را داشته باشند و تنها به فراهم کردن زیرساخت ها اکتفا نکنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از ساخت دو هزار واحد مسکن محرومین در گیلان با کمک کمیته امداد خبر داد و یادآور شد: چنین اقدامی در سایر استان ها نیز که با محرومیت مواجه هستند، انجام خواهد شد.
نوبخت خدمتگزاری به مردم را وظیفه مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: ساخت زیرساخت ها از جمله آزادراه و بزرگراه و راه آهن و آبرسانی و گازرسانی و برق رسانی وظیفه دولت است، اما باید توجه ویژه ای به مناطق محروم داشته باشیم.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امسال بیش از دو هزار میلیارد تومان فقط برای زیربناهای گیلان هزینه شد، عنوان کرد: طی هفته های آینده با حضور رئیس جمهور پروژه بین المللی راه آهن گیلان نیز به بهره برداری خواهد رسید.
محمدباقر نوبخت در مراسم بهره برداری از سد پهلوان بست لنگرود، بزرگترین سد لاستیکی کشور، با بیان اینکه امروز در جنگ نابرابر اقتصادی به سر می بریم، اظهار کرد: جنگ اقتصادی به مراتب سخت تر است لذا از همه کسانی که دولت را در این جنگ همراهی می کنند، سپاسگزاریم.
وی افزود: همزمان با افتتاح سد پهلوان بست عملیات اجرایی دومین سد لاستیکی لنگرود نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
معاون رئیس جمهور با اشاره به توجه دولت نسبت به چای و چایکاران طی سال های اخیر، خاطرنشان کرد: تاکنون سعی کردیم مطالبات چایکاران پرداخت شود لذا از هفته آینده نیز مجددا به مسائل و مشکلات این صنعت خواهیم پرداخت.
نوبخت با بیان اینکه امسال بیش از دو هزار میلیارد تومان فقط برای زیربناهای گیلان هزینه شد، عنوان کرد: طی هفته های آینده با حضور رئیس جمهور پروژه بین المللی راه آهن گیلان نیز به بهره برداری خواهد رسید و از هم اکنون پیش فروش بلیت های نوروزی قطار و آماده سازی واگن های در شان مردم در حال انجام است.
وی با اشاره به ترافیک محدوده رودبار – منجیل، اضافه کرد: بعد از تونل بزرگ منجیل امکان دور زدن رودبار وجود دارد، اما اقتصاد مردم رودبار با مشکل مواجه می شود لذا توسعه فقط راه آهن و بزرگراه نیست، بلکه رضایتمندی و رفاه مردم توسعه را به همراه دارد. در این راستا طرح جایگزینی برای این محدوده در نظر گرفته ایم تا اقتصاد مردم رودبار مختل نشود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از تخصیص 400 میلیارد تومان برای تکمیل 8 کیلومتر محور رودبار – منجیل خبر داد و گفت: تجهیز بیمارستان های لنگرود و تکمیل سدهای لاستیکی استان نیز در دستور کار قرار دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir