سه شنبه 4 تیر 1398

لزوم بهره گیری از ظرفیت های کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر جهت توسعه صادرات

پویشگران گیل: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی صندوق توسعه صادرات را دارای ظرفیت بالایی برای واحدهای تولیدی و گردشگری کشور عنوان کرد و بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر در جهت توسعه صادرات کشور تاکید کرد.
رضا مسرور  در مراسم تجلیل از ۱۱ واحد تولیدی صادراتی منطقه آزاد انزلی با تصریح بر اهمیت خدمات صندوق ضمانت صادرات کشور، خواستار افزایش خدمات به صادرکنندگان منطقه آزاد انزلی و استان شد و اظهار کرد: افزایش همکاری های بین دستگاهی به منظور بالا رفتن ظرفیت های توسعه صادرات غیر نفتی در راستای رشد و توسعه اقتصادی کشور است.
وی با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید صندوق ضمانت صادرات با افزایش کارآمدی و تعامل در صندوق شاهد یک فرصت بی بدیل برای صادرکنندگان کشور هستیم، گفت: صندوق توسعه صادرات دارای ظرفیت بالایی برای واحدهای تولیدی و گردشگری کشور است و لازم است از ظرفیت های کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر در جهت توسعه صادرات کشور بهره گیری شود.
 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: همچنین از طریق توزیع هدفمند یارانه ها، باید منابع کشور را به سمت تولید، صادر کننده و کسانی که در ایجاد اشتغال نقش دارند متوجه کنیم.
مسرور با اشاره به سیاست های و راهبردهای این سازمان جهت توسعه صادرات غیر نفتی کشور به تجزیه و تحلیل دستاوردهای صادراتی منطقه در سالهای اخیر پرداخت و گفت: باید با استفاده از نرم افزارهای الکترونیک در جهت توزیع کالاهای اساسی و دارو، از اتلاف منابع ارزی کشور جلوگیری کرد.
امروز طی مراسمی با حضور رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، افروز بهرامی رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، سید کاظم دلخوش عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مدیران دولتی و مدیران تشکل های اقتصادی  بخش خصوصی استان و منطقه در مرکز همایش های منطقه آزاد انزلی از ۱۱ واحد تولیدی صادراتی این منطقه تجلیل به عمل آمد و تفاهمنامه مشترک بین سازمان منطقه آزاد انزلی و صندوق ضمانت صادرات ایران با هدف حمایت از تولید ملی و افزایش صادرات غیرنفتی توسط  مسرور و بهرامی منعقد شد.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir