سه شنبه 4 تیر 1398

زیرساخت های امداد و نجات در گیلان تقویت شده است

پویشگران گیل: مدیر عامل هلال احمر گیلان در کارگاه آموزشی تیم خبرنگاران و عکاسان بحران گفت: رسانه‌ها نقش مهمی درآگاهی‌بخشی و گسترش آموزه های امدادی در جامعه دارند.
مدیرعامل هلال احمر گیلان در همایشی که با حضور 30 نفر از خبرنگاران و عکاسان بحران برگزار شد ضمن تبریک دهه فجر گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در آگاهی‌بخشی و گسترش آموزه های امدادی در جامعه دارند.
مهدی ولی پور با قدر دانی از خبرنگاران و عکاسانی که همراه و پشتیبان هلال احمر می باشند افزود: یک جامعه توسعه ‌یافته‌ نیازمند انسان‌هایی مطلع و تاثیر گذار است که با ایجاد فضای مناسب و انتقال اطلاعات و مفاهیم درست می توانند در ارتقای آگاهی و کمک به گسترش آموزه های زیر بنایی نقش مهم و حیاتی داشته باشند.
وی بیان کرد با بهره گیری از پتانسیل بالای خبرنگاران و عکاسان در کمک به تحقق اهداف والای انسانی هلال احمر و گسترش آموزشهای امدادی و تقویت جامعه می توان از خسارات ناشی از حوادث جلوگیری کرد.
زیرساخت های امداد و نجات در گیلان تقویت شده است
ولی پور با بیان اینکه زیرساخت های استان در حوزه امداد و نجات تا حدود زیادی تقویت شده است، گفت: اقدامات لازم در بحث تقویت لجستیک، تعداد کمی پایگاه های امداد و نجات و آموزش نیروها انجام گرفته اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان گیلان در سال 95 دارای 6 هزار و 800 عضو داوطلب بوده است ادامه داد: در حال حاضر این جمعیت دارای 27 هزار عضو داوطلب است.
مدیر عامل هلال احمر گیلان با تاکید به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی خاطرنشان کرد: فراگیری آموزش های امداد و نجات توسط مردم و آمادگی آنان در برابر حوادث در کاهش آسیب ها نقش مهمی دارد.
مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت : در بحث خدمات دارویی کمرنگ بوده است که با راه‌اندازی مرکز توانبخشی، درمانی و دارویی هلال‌احمر در سال 98 در رشت این مشکل برطرف می شود.
وی افزود: تمرکز بر مناطق بحرانی، ارتقای نگرش ها، مهارت ها و تقویت منابع، سرمایه گذاری جدید برای اقدامات پایدار و اثربخش و توجه به خوداتکایی به جای ایجاد وابستگی در کمک های بشردوستانه از جمله پیشنهادات رئیس کمیته صلیب سرخ برای مواجهه با بحران ها و ارایه خدمات بشردوستانه در سال 2019 است.
ولی‌پور، طراحی مدل های عملیات جدید بشردوستانه، بهره برداری از فرصت های فناوری دیجیتال، تمرکز بر مناطق بحرانی، تامین احترام به قوانین و پرداختن به ترومای پنهان ناشی از بحران ها مانند مشکلات ذهنی، روحی و روانی را از دیگر اقدامات پیشنهادی صلیب سرخ برای مواجهه با بحران‌ها عنوان کرد.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir