سه شنبه 4 تیر 1398

انهدام 68 باند تولید و توزیع مواد مخدر در گیلان

پویشگران گیل: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه در 10 ماه سپری شده از سال‌جاری ۲ تن و ۷۶۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف کرده است، گفت: 68 باند تولید و توزیع مواد مخدر سال‌جاری در استان گیلان متلاشی شدند.
سرهنگ احداله احدی در نشست خبری که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در پلیس مبارزه با موادمخدر استان گیلان برگزار شد ضمن تبریک ایام فرارسیدن پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همزمان با چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی خوشبختانه این انقلاب باشکوه مسیر‌های موفقیت را طی می‌کند باید ضمن قدردانی از این سرمایه مهم، سرباز خوبی برای خدمت‌گذاری به کشور باشیم.
این مقام انتظامی افزود: پلیس مبارزه با موادمخدر گیلان در تعامل با سایر ارگان‌های ذیربط در 10 ماه سپری شده از سال‌جاری ۲ تن و ۷۶۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف کرده است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با موادمخدر است، گفت: مبارزه قاطع و محکم جمهوری اسلامی ایران با موادمخدر از ابتدای انقلاب تاکنون ادامه داشته و در این راه بیش از 4 هزار شهید و 12 هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.
سرهنگ احدی تصریح کرد: 68 باند تولید و توزیع موادمخدر سال‌جاری در استان گیلان متلاشی شدند و با تجهیزات نوین می‌توانیم سرعت پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر را افزایش دهیم.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر گیلان با اشاره به اینکه در کشور بیش از 40 میلیون کاربر فضای مجازی وجود دارد، گفت: امروزه شاهد هستیم قاچاقچیان مواد مخدر از بسترهای سایبری و مجازی برای توزیع و فروش بهره می‌برند که همه این تحرکات در رصد پلیس قرار دارد اما باید از همه ظرفیت‌های موجود در بحث مبارزه با مواد مخدر بهره کافی و وافی ببریم.
این مقام انتظامی به پیامدهای مصرف مواد مخدر نظیر افت تحصیلی، بی‌نظمی، انزوا، گوشه‌گیری، کاهش اعتبار و جایگاه افراد وابسته به موادمخدر و طلاق اشاره داشت و عنوان کرد: آشنایی آحاد جامعه با علل و عوامل روی‌آوردن افراد به موادمخدر و روانگردان و بررسی سایر مشکلات شخصی کسانی که در معرض سوء مصرف موادمخدر قرار دارند با ارائه آموزش مهارت‌های لازم و اطلاع‌رسانی به‌موقع، از جمله اقداماتی است که کلیه دستگاه‌های ذیربط موظف به انجام آن هستند.
وی ادامه داد: باید از شیوه‌های عملیات روانی نیز برای ارتقاء آگاهی عمومی و معرفی آسیب‌های مواد مخدر به جامعه بهره برد و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با همکاری معاونت اجتماعی پلیس استان توانسته در این حوزه اقدامات اجتماعی، فرهنگی و هنری بسیار موثری را انجام دهند.
سرهنگ احدی با بیان اینکه مداخله والدین در امر مقابله با اعتیاد به موادمخدر و روانگردان‌ها بسیار مهم و ضروری است، خاطرنشان کرد: همانطور که مردم حاضرند برای تحصیل فرزندانشان و برگزاری کلاس‌های فوق برنامه و جانبی هزینه کنند، باید در امر مقابله با اعتیاد نیز احساس مسئولیت کرده و فرزندان‌شان را برای شرکت در کلاس‌های مهارت‌ زندگی که بسیار مهم‌تر از برنامه‌های یاد شده است، تشویق کنند.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان گیلان با اعلام اینکه کلاس‌های مهارت‌ زندگی چندان میان مردم جا نیفتاده است و باید فضا را اجتماعی کنیم تا خانواده‌ها بدانند که نقاط ضعف و کلیدی فرزندانشان می‌تواند با آموزش شناسایی کنند، گفت: مهارت‌های زندگی آموزه‌هایی برای سربلندی و پاسخ‌گویی به نیازهای کودکان، نوجوانان و جوانان است، باید والدین فرزندان خود را با آموزش این مهارت‌ها در برابر اعتیاد واکسینه کنند.
وی خاطرنشان کرد: با توسل بر اندیشه، برنامه‌ ‎ ریزی، اشراف اطلاعاتی و تجهیزات به روز می‌توان روند پیشگیری و مقابله با مواد مخدر را سرعت داد و تقویت کرد، البته در کنار این مؤلفه‌ها باید با تکیه بر ابتکار عمل و نوآوری نیز به صورت جدی‌تری با ورود مواد مخدر به کشور مبارزه کرد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir