دوشنبه 3 تیر 1398

گیلان رتبه چهارم باسوادی کشور را دارد

پویشگران گیل:‌ معاون سوادآموزی استان گیلان گفت: جمعیت با سوادی استان در چهلمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی در گروه سنی هدف، 97 درصد است.
سیروس محمدی، با گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: نهضت سوادآموزی به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی در هفتم دی‌ماه سال 58 تاسیس شد؛ میزان جمعیت با سوادی استان گیلان در سال 1355، 51 درصد بوده در صورتی که بر اساس سرشماری سال 1395، میزان باسوادی استان گیلان در گروه سنی هدف(49-10 سال) 97درصد و رتبه چهارم با سوادی کشور است و این دستاورد بزرگی در این عرصه محسوب می‌شود.
معاون سوادآموزی استان گیلان افزود: حجم ابلاغی استان برای سالجاری در دوره سوادآموزی 4446 نفر، در دوره انتقال 2989 نفر و در دروه تحکیم 1936 نفر تعیین گردید که با تلاش و پیگیری مسئولان سوادآموزی و آموزش دهندگان و همکاری سازمان‌ها و نهادهای درون سازمانی و برون سازمانی،8973 نفر در دوره‌های سوادآموزی معادل 96 درصد شناسایی و جذب کلاس‌های سوادآموزی شدند.
محمدی خاطرنشان کرد: جذب و شناسایی در حوزه سوادآموزی اولین قدم بوده و حفظ و نگهداشت سوادآموزان در کلاس‌های آموزشی و برگزاری آزمون نهایی قدم‌های بعدی این حوزه است که همانند جذب و شناسایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir