چهارشنبه 29 خرداد 1398

توسعه پروژه‌های راهسازی در مناطق محروم گیلان

پویشگران گیل: مدیرکل راه وشهرسازی گیلان گفت: اجراي توسعه پروژه‌هاي راهسازي در مناطق مختلف بخصوص در نقاط محروم و روستاها يكي از مهمترين رويكردهای اداره کل راه و شهرسازی گیلان است.
ماکان پدرام در جلسه راه و شهرسازی استان با گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از افتتاح 71 پروژه عمرانی خبر داد و گفت: دهه فجر فرصتي مناسب براي ارائه خدمات دولت است و اداره كل راه و شهرسازي گيلان نیز همزمان با این ایام71پروژه را با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 620 میلیون ریال افتتاح می‌کند.
وی افزود: اين طرح‌ها شامل افتتاح 492واحد مسكن مهر درسراسراستان گيلان، به‌سازی و روكش آسفالت راههای اصلی و فرعی، احداث، بهسازی و روکش راههای روستایی و احداث7دستگاه پل ارتباطي است.
پدرام ادامه‌داد: اجراي پروژه‌هاي راهسازي درمناطق مختلف بخصوص در نقاط محروم و روستاها يكي از مهمترين رويكردهاي اداره کل راه و شهر سازی گیلان است که در طی سالهای اخیر برای بهبود جبران عقب‌ماندگی در مناطق روستایی و بهبود کیفیت زندگی مردم بیشتر شده است.
مدیرکل راه وشهرسازی گیلان خاطرنشان‌ کرد: احداث و بهسازي محورهاي مواصلاتي بعد از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي شتاب بيشتري به خودگرفته، به طوريكه در جهت توسعه و بهسازي و آسفالت شبكه راههاي استان گيلان به منظورتامين ايمني عبور و مرور وسائط نقليه و ايجاد بستري امن وتسهيل درآمد و شد و كاهش تصادفات در محورهاي استان در بعد از انقلاب اسلامي اقدامات مهم و اساسي صورت گرفته كه در نوع خود بي‌نظير است.
وی افزود: طول جاده‌هاي اين استان از يك هزار و 400 كيلومتر در قبل از انقلاب، اينك به بيش از 11 هزار 151كيلومتر رسيده است اما با توجه به روند روبه رشد فعاليت هاي اقتصادي، صنعتي، كشاورزي وگردشگري، بهسازي و توسعه راهها به عنوان اساسي‌ترين و مهمترين محور توسعه استان جايگاه خاصي مي‌يابد و تلاش مي‌شود، تا با گسترش آنها شرايط مطلوبتري را براي رونق بخشيدن به صنعت حمل ونقل واقتصاد گيلان مهيا سازيم.
پدرام اضافه کرد:در مدت چهل ساله انقلاب بالغ بر 9هزار و 245کیلومتر راه روستایی احداث شده و 4هزار و  872کیلومتر راه روستایی نیز آسفالت شده است. همچنین یک هزار و 871کیلومتر آسفالت راه اصلی و فرعی و 58.5کیلومتر آزاد راه و168 کیلومتر راه آهن اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: در بخش مسكن نيز تا قبل از انقلاب‌اسلامي هيچگونه اقدامي درخصوص ساخت و واگذاري مسكن به متقاضيان صورت نگرفته بود اما پس از پیروزی انقلاب یک هزار و 615 واحد مسكوني اجاره به شرط تمليك ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفته و بالغ بر 51هزار و 370 واحدهای مسکن مهر ساخته شده استان گیلان در شهرهای بالای 25 هزار نفر و 41هزار و 338 واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت به متقاضیان واگذار شده است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir