چهارشنبه 29 خرداد 1398

بیش از 94 درصد خانوارهای روستایی گیلان از نعمت گاز برخوردارند

پویشگران گیل: مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: هم اکنون تمام شهرها بجز ماسوله به علت دارا بودن بافت تاریخی و یک هزار و 942 روستای استان از نعمت گاز بهره مند هستند و درصد بهره مندی خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی 94.2 درصد است.
مهندس حسین اکبر با بیان اینکه شرکت گاز گیلان در پاییز امسال بیش از 12 هزار و  700 مشترک جدید جذب کرده است، اظهار کرد: با جذب این میزان مشترک مجموع مشترکین گاز در استان از مرز یک میلیون و 44 هزار مشترک عبور کرده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: هم اکنون تمام شهرها بجز ماسوله به علت دارا بودن بافت تاریخی و یک هزار و 942 روستای استان از نعمت گاز بهره مند هستند و درصد بهره مندی خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی 94.2 درصد می‌باشد.
وی با بیان اینکه استان گیلان هم اکنون در پایان عملیات توسعه گاز قرار دارد، گفت: جذب بیش از یک میلیون مشترک در کمتر از 40 سال و گازرسانی به اقصی نقاط استان بویژه روستاها کار بسیار بزرگی است که در گیلان به انجام رسیده و این افتخاری است که در سایه انقلاب شکوهمند اسلامی محقق شده است.
 اکبر ادامه داد: همزمان با نزدیک شدن به پایان عملیات توسعه گازرسانی در گیلان، پروژه بزرگ دیگری در دستور کار شرکت گاز استان قرار گرفته و آن نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در میان کلیه مشترکین گاز گیلانی است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: این شرکت با اجرای دوره‌های آموزشی مختلف برای مدارس، ادارات، پایگاه‌های بسیج و ... (طرح سفیران انرژی)، اطلاع رسانی و آموزش در زمینه مدیریت مصرف گاز طبیعی از صدا و سیما و رسانه‌های مکتوب و مجازی و.... توانسته تا حد زیادی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را در استان نهادینه کند به نحوی که در سال گذشته شاهد هیچگونه حادثه مرگ خاموش در استان نبودیم.
وی در پایان از همه مشترکین گیلانی درخواست کرد تا با مدیریت مصرف، در جهت حفظ پایداری جریان گاز و استفاده بهتر از این سرمایه ملی بکوشند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir