چهارشنبه 29 خرداد 1398

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

پویشگران گیل: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه علیرغم محدودیت‌های بوجود آمده و تحریم‌های صورت‌گرفته از سوی آمریکا در حوزه صنعت فرش ایران، شاهد رشد هستیم گفت: خوشبختانه فرش ایرانی در تمام دنیا متقاضیان خاص خودش را دارد و جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ سید محمد احمدی در جلسه کارگروه فرش استان با اشاره به اینکه قریب به 2 میلیون نفر در سطح کشور در صنعت فرش‌بافی فعالیت دارند، گفت: حدود 13 هزار و 400 نفر فرش‌باف گیلانی در بخش‌های کارگاهی و خانگی مشغول فعالیت هستند که 9 هزار نفر از آنان تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گرفته‌اند.
وی به وجود برخی مسائل و مشکلات صنفی در مسیر تولید فرش اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود و از طریق راهبری، نظارت و تسهیل زمینه‌ها دغدغه‌های موجود را برطرف کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بر ضرورت توسعه و ترویج تولیدکنندگان فرش در سطح استان تأکید و تصریح کرد: از فرصت‌های برگزاری دوره‌های آموزشی در جهت جذب نوآموزان به صنعت فرش، ارتقاء مهارت قالیبافان و دوره‌های تخصصی برای طراحان، رنگرزان و ناظران فنی برای توسعه این صنعت استفاده می‌کنیم.
وی تولیدات صنایع دستی استان گیلان را بسیار فاخر ارزیابی و خاطرنشان کرد: ایجاد بستری برای عرضه دائمی محصولات تولیدکنندگان صنایع دستی به ویژه فرش‌بافان منجر به گسترش فعالیت در این بخش می‌شود.
سید محمد احمدی افزود: در مناسبت‌های مرتبط با حوزه صنایع دستی می‌توانیم با ایجاد نمایشگاه عرضه محصولات در مناطق پربازدید شهری از تولیدکنندگان صنایع دستی و قالی‌بافان حمایت کنیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir