پنج شنبه 27 تیر 1398

افزایش همکاری جوجه اردک‌ها در تولید برنج ارزانتر

پویشگران گیل: مدیر جهادکشاورزی شهرستان صومعه سرا، گفت: پرورش توام اردک با تولید برنج در شالیزارها موجب ارتقای درآمد شالیکاران شده است.  
احمد پادیاب گفت: شهرستان صومعه‌سرا 28هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و در بخش زیادی از این اراضی پرورش اردک انجام می‌شود.
وی افزود: صومعه سرا در صدر جدول پرورش اردک استان گیلان است و به طور میانگین سالانه 170 هزار قطعه جوجه اردک در این شهرستان پرورش می‌یابد.
پادیاب ادامه داد: پرورش اردک علاوه بر اینکه موجب کاهش آفت های محصول سال آینده می‌شود،در ارتقای درآمد کشاورزان تاثیر بسزایی دارد.
مدیرجهاد کشاورزی صومعه سرا، خاطرنشان کرد: درآمد مناسب از پرورش اردک موجب شده است که جوانان روستایی این شهر رغبت زیادی به پرورش اردک و دیگر مرغان بومی داشته باشند.
وی با بیان اینکه امسال 800 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرروش اردک در صومعه سرا پرداخت شده است، تصریح کرد: پرورش جوجه اردک‌ها از شهریورماه آغاز می‌شود و تا دی ماه پایان می یابد.
پادیاب با بیان اینکه جوجه اردک های پرورش یافته در شالیزارهای شفت این روزها برای فروش به بازارهای محلی این شهرستان برده می‌شوند گفت:خرید اردک ها بسیار مورد استقبال مردم و مسافرین گیلان است.
وی با اشاره به اینکه هزینه تولید برنج افزایش یافته است و کشاورزان باید برای تامین هزینه‌های خود علاوه بر تولید برنج به پرورش اردک، غاز ،مرغ محلی و همچنین نگهداری دام  مبادرت می ورزند، گفت: امسال با آموزش به کشاورزان توصیه شده استف حتما توسعه پرورش ماکیان بومی را در برنامه زندگی خود در کنار تولید برنج لحاظ کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir