دوشنبه 27 خرداد 1398

پوستر و فراخوان صبح شعر «نوری تا حرم» منتشر شد

پویشگران گیل: پوستر و فراخوان صبح شعر «نوری تا حرم» با محوریت شهدای گیلانی مدافع حرم و با نگاهی ویژه به جوان‌ترین شهید، «بابک نوری هریس» انتشار‌ یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، این همایش با هدف پاس‌داشت مقام شهیدان، تقویت ادبیات پایداری و اشاعه‌ی فرهنگ شهادت، فراهم‌سازی زمینه‌های مناسب برای افزایش ارتبا‌ط‌های فرهنگی درمیان کودکان و نوجوانان و بستر‌سازی برای شکوفایی و شناسایی استعداد‌های آنان به‌ همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های گیلان و قم و‌ همراهی دستگاه‌های فعال در این حوزه برگزار‌ می‌شود.
هم‌زمانی برگزاری این صبح شعر با ایام الله چهلمین سال‌گشت پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی نیز تلاشی برای به‌تصویر‌کشیدن دست‌آورد‌های گسترده‌ی انقلاب و نمایش بخش ارزش‌مندی از رویش‌های این نظام مردمی و پویاست.
بر این ‌اساس، «فرهنگ ایثار و شهادت» و «ارزش‌های اخلاقی و اسلامی» از محور‌های موضوعی این همایش است که در سه بخش «شعر کلاسیک»، «شعر نو» و «کودک ونوجوان» با شرکت گروه‌های سنی«د» و«ه» (نوجوانان 12 تا 18 سال) برگزار‌می‌شود.
به همین منظور، شرکت‌کنندگان می‌توانند 3 اثر را با موضوع و در قالب‌های یادشده، بر روی یک برگ کاغذ A4 تایپ و حداکثر تا تاریخ 97/11/05، به کانون استان گیلان به‌ نشانی رشت، صندوق پستی 3181 و در استان قم به نشانی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال‌ کنند.
قید مشخصات صاحب اثر (نام، نام خانوادگی، تحصیلات، سال تولد، نشانی و شماره ثابت و همراه) و شرکت نوجوانان 12 تا 18 ساله، از شرایط و ضوابط ذکر شده در فراخوان محسوب‌ می‌شود.
 آثار ارسالی نیز پس از داوری و انتخاب، روز چهارشنبه 17 بهمن ماه 1397، هم‌زمان با برگزاری صبح شعر «نوری تا حرم» در گلزار شهدای شهر رشت قرائت‌ شده و به برگزیدگان، جایزه‌های نفیسی اهدا ‌می‌شود.
شایان ذکر است، افزون بر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های گیلان و قم، فرمانداری رشت، آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صدا و سیما، بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه قدس و ستاد کنگره سرداران، امیران و 8 هزار شهید استان گیلان، از مجموعه‌های همراه در برگزاری این همایش به ‌شمار‌ می‌روند.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir