جمعه 31 خرداد 1398

جشنواره رسانه ای ابوذر به دنبال نهادینه کردن گفتمان انقلاب است

پویشگران گیل: رئیس بسیج رسانه گیلان هدف از برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر را تبیین، توسعه و نهادینه کردن گفتمان انقلاب، بصیرت بخشی به آحاد جامعه و تولید آثار فاخر رسانه ای دانست و افزود: تولیدات خبرنگاران از طریق جشنواره ابوذر انعکاس بیشتری در جامعه پیدا خواهد کرد.
محسن جعفری در آیین اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان که در سالن شهدای ناجای رشت برگزار شد، شهید میرزا کوچک خان جنگلی را نخستین شهید رسانه استان دانست و اظهار کرد: شهیدان محمدرضا نشرودکل، سید محمد اسحاقی، مجید ثابت قدم، ابوالقاسم اخوان، حجت الاسلام ابراهیم انصاری، حامد کوچک زاده و سید اسماعیل سیرت‌نیا از جمله شهدای رسانه گیلان هستند.
وی جشنواره رسانه ای ابوذر را بزرگترین رویداد رسانه ای گیلان دانست که برای چهارمین سال پیاپی بین رسانه های مکتوب و مجازی، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و تحلیلی برگزار می شود و تصریح کرد: برگزیدگان این دوره در جشنواره ملی ابوذر حضور پیدا می کنند.
رئیس بسیج رسانه گیلان هدف از برگزاری جشنواره مذکور را تبیین، توسعه و نهادینه کردن گفتمان انقلاب، بصیرت بخشی به آحاد جامعه و تولید آثار فاخر رسانه ای دانست و افزود: تولیدات خبرنگاران از طریق جشنواره ابوذر انعکاس بیشتری در جامعه پیدا خواهد کرد.
جعفری با بیان اینکه جشنواره ابوذر در بخش‌های تیتر، خبر، گزارش، مصاحبه، یادداشت، عکس، کاریکاتور و گزارش تلویزیونی برگزار شده است، گفت: تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی، اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس و مقاومت، محرومیت‌زدایی و خدمات اجتماعی، بصیرت و دشمن شناسی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، چهل سالگی انقلاب اسلامی و مسائل صنفی اصحاب رسانه از جمله محورهای چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان بود.
وی از ارسال یک هزار و 27 اثر به دبیرخانه سومین جشنواره ابوذر در گیلان خبر داد و یادآور شد: امسال 2 هزار و 64 به دبیرخانه ارسال شد که 12 درصد در بخش تیتر، 6 درصد در بخش خبر، 33 درصد در بخش گزارش، 20 درصد در بخش مصاحبه، 10 درصد در بخش یادداشت، 11 درصد در بخش عکس، 4 درصد در بخش کاریکاتور و 4 درصد در بخش گزارش تلویزیونی بود.
این مسئول فرهنگی با بیان اینکه داوری آثار در سازمان بسیج رسانه کشور صورت گرفت، خاطرنشان کرد: بسیج رسانه استان گیلان برای سه سال متوالی رتبخه نخست کشوری را کسب کرده است.
جعفری برگزاری دوره های سواد رسانه ای در مدارس، دانشگاه ها، دفاتر رسانه ای، پایگاه های مقاومت و مساجد برای 12 هزار و 650 نفر و اعزام تیم های رسانه ای به مراسم عظیم راهپیمایی اربعین را از جمله مهمترین اقدامات این نهاد در استان دانست و اضافه کرد: تیم خبری گیلان بیش از 2 هزار و 300 خبر تولیدی و 12 هزار فریم عکس از پیاده روی اربعین تهیه کرده که به زودی نمایشگاهی از این آثار دایر خواهد شد.
وی از اعزام عکاسان خبری گیلان به مناطق زلزله زده کرمانشاه به منظور ارتقای کمک رسانی خبر داد و گفت: 8 کامیون شامل مواد غذایی و پوشاک به کمک خبرنگاران استان به مناطق زلزله زده فرستادیم.
رئیس بسیج رسانه گیلان برگزاری دوره های آموزشی خبرنگاری، اخلاق حرفه ای، اینفوگرافی و... برای 300 خبرنگار، برگزاری دو دوره تربیت مربی، برگزاری اردوهای اقتصاد مقاومتی، پوشش خبری افتتاح پروژه های محرومیت زدایی و پوشش خبری دستاوردهای انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی را از دیگر اقدامات دانست و یادآور شد: متاسفانه خبرنگاران گیلانی امنیت شغلی ندارند و مشکل بیمه آنان حل نشده است که نیازمند حمایت دولت هستیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir