دوشنبه 27 خرداد 1398

درگیری شدید شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان گیلانی

پویشگران گیل: فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان گفت: حال عمومی یکی از محیط بانان این حادثه وخیم است.
در پی درگیري بین محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست گیلان و تعدادی از شکارچیان غیرمجاز در محدوده پناهگاه حيات وحش سرخانكل تالاب بین‌المللی انزلی دو نفر از نیروهای یگان به شدت زخمی و یک نفر نیز به گروگان گرفته شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان از وخامت حال یکی از مجروحان این حادثه خبر داد و عنوان کرد:‌ شکارچیان با سلاح سرد و اسلحه شکاری به محیط بانان حمله کردند که در این درگیری دو نفر از نیروها از ناحیه سر و صورت مجروح و جهت مداوا سریعاً به بیمارستان امام خمینی(‌ره) صومعه‌سرا منتقل شدند.
اکبری‌پور با تأکید بر اینکه نیروهای محیط‌بان یگان حفاظت محیط زیست گیلان شب گذشته در حین انجام وظیفه با این شکارچیان غیرمجاز برخورد کردند، افزود: این اتفاق در حالی به‌وقوع پیوست که نیروها و محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست گیلان در حین گشت‌زنی‌های خود با این شکارچیان متخلف برخورد کردند.
وی در مورد سرنوشت محیط‌بان به اسارت گرفته‌شده توسط شکارچیان نیز خاطرنشان کرد: با همکاری و مساعدت عوامل و نیروهای نیروی انتظامی و سایر ارگان‌های مربوطه محیط‌بان گروگان گرفته شده پس از مدتی آزاد شد اما شکارچیان متخلف از صحنه درگیری متفرق شده و فرار کردند.
فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان گفت: از همان ساعات اوليه درگيري، با اخذ دستور مقام قضایی، دستگیری شکارچیان متخلف در دستور کار قرار گرفته كه در نهايت با كمك عوامل انتظامي دو نفر از ضاربين محيط بانان دستگير شده و از آنان دو قبضه سلاح شكاري غير مجاز نيز كشف شد.
مديركل حفاظت محيط زيست گيلان و فرماندار صومعه سرا به همرا برخي ديگر از مسئولين ستادي اندكي پس از حادثه دستورات لازم را جهت پيگيري همه جانبه موضوع صادر كردند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir