سه شنبه 4 تیر 1398

افتتاح 735 پروژه برق‌رسانی گیلان در دهه فجر

پویشگران گیل: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت:امسال تعداد 735 پروژه شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر 402 میلیارد ریال در دهه فجر امسال برق‌رسانی می‌شود.
جمشید طالبی گفت: امسال تعداد 732 پروژه برق رسانی شهری و روستایی در خصوص احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و نصب ترانسفورماتور های هوایی، زمینی و کمپکت (برای تقویت ولتاژه شبکه ) و تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار جمعا به مبلغ بیش از 390 میلیارد ریال و 3 پروژه (تامین برق روستایی ) به مبلغ بیش از 11 میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.
وی افزود: در راستای تحقق شعار دولت تدبیر و امید مبنی بر محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم، سعی شد 3 روستا که در مناطق صعب العبور و کوهستانی شهرستانهای تالش و رودبار قرار دارند، تامین برق شان در دست اقدام قرار گیرد.
طالبی از برق رسانی به 63 خانوار روستایی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبرداد و تصریح کرد: از این تعداد، روستاهای برون بالا و وسی از توابع شهرستان تالش و روستای گردلات از توابع شهرستان رودبار  بوسیله انرژی خورشیدی تامین برق می شوند.
وی ادامه‌ داد: تا پیش از دهه مبارک فجر امسال، تعداد روستاههای برق دار استان گیلان 2هزار و 557 روستا بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تصریح کرد: درحال حاضر برق رسانی به روستاههای زیر 10 خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی  در دست اقدام است .
وی گفت: در حال حاضر بيش از يک ميليون و 400 هزار مشترک دارد که از اين مقدار حدود 78 درصد کل مشترکين را ، مشترکين خانگي تشکيل مي‌دهند و بيشترين فراواني را در سطح استان گيلان به خود اختصاص داده‌اند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir