دوشنبه 3 تیر 1398

ساخت مسکن نیازمندان از اولویت های کمیته امداد است

پویشگران گیل: مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۶ هزار و ۳۰۰ خانوار از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: رویکرد توانمندسازی خانوارها با اولویت ایجاد اشتغال برای آن‌ها با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی انجام می‌شود و یکی از اولویت‌های دیگر کمیته امداد ساخت مسکن برای نیازمندان است.
عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان در دیدار با فرمانده سپاه قدس استان ضمن قدردانی از تلاش‌های سپاه قدس در جهت رفع مشکلات نیازمندان گفت: مشارکت و همدلی سپاه با کمیته امداد در ساخت مسکن محرومان قابل‌ تقدیر است و امیدواریم با تداوم این مشارکت‌ها تعداد بیشتری از خانوارهای نیازمند از خدمات حمایتی این دو نهاد بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۶ هزار و ۳۰۰ خانوار از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند افزود: رویکرد توانمندسازی خانوارها با اولویت ایجاد اشتغال برای آن‌ها با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی انجام می‌شود و یکی از اولویت‌های دیگر کمیته امداد ساخت مسکن برای نیازمندان است.
اهرابی با تأکید بر اینکه تا پایان سال جاری ۶۲۰۰ پروژه عمرانی برای مددجویان توسط کمیته امداد گیلان به بهره‌برداری می‌رسد ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در توانمندسازی خانوارها تهیه مسکن مناسب برای مددجویانی که فاقد مسکن و یا مسکن مناسب ندارند است.
مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه امسال تعمیر و بازسازی ۳۹۰۰ مسکن مددجویان شهری و روستایی همراه با سرویس بهداشتی در دستور کار این نهاد قرار دارد تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و ۲۴۶ خانوار از مددجویان هم از انشعابات رایگان آب، برق و گاز بهره‌مند شده‌اند که ۱۷۷۹ خانوار روستایی و ۴۶۷ خانوار هم شهری بوده‌اند.
وی به تقویت برنامه‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی کمیته امداد و سپاه تأکید کرد و افزود: برای کاهش محرومیت در این حوزه انتظار می‌رود بیشتر از گذشته از ظرفیت‌های سپاه قدس استفاده شود و یکی از فعالیت‌های اثرگذار این است که بتوانیم با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در پایگاه‌های سپاه و بسیج در سطح استان و با جمع‌آوری حداکثری کمک‌های مردمی به‌ویژه زکات، مشکلات بیشتری را از محرومان مرتفع کنیم.
در این دیدار بر ادامه همکاری دوجانبه در جهت ساخت مسکن محرومان و اشتغال‌زایی خانوار‌های تحت حمایت تأکید شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir