دوشنبه 3 تیر 1398

پرداخت‌های دروغین با نصب اپلیکیشن جعلی

پویشگران گیل: سرپرست پلیس فتا استان گیلان در خصوص پرداخت‌های دروغین با نصب اپلیکیشن جعلی هشدار داد.
سرگرد ایرج‌ پورمستمند با اشاره به افزایش پرونده‌های کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌ها، اظهار کرد: امروزه مجرمان فضای مجازی با ترفندها و شگردهای مختلف دست به اعمال مجرمانه خود در فضای مجازی زده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
سرپرست پلیس فتا استان گیلان افزود: یکی از اقدامات مجرمان سایبری، نصب اپلیکیشن‌‍‌های جعلی پرداخت در تلفن همراه مجرمان می‌باشد که با گمراه کردن شهروندان به روش‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه هنگام معامله در سایت‌های فروش لوازم دسته دوم مراقب باشند، گفت: اکثر کلاهبرداران معمولا افرادی خوش‌ برخورد و چرب‌زبان بوده و از این طریق تلاش می‌کنند طعمه‌های خود را به دام بیندازند.
وی با تأکید بر اینکه فعالیت این اپلیکیشن‌ها با جعل اسناد هویتی و بانکی هیچ تفاوتی ندارد و انتشار این اپلیکیشن‌ها و استفاده از آن فعالیتی مجرمانه به شمار می‌رود، تصریح کرد: شهروندان حتما سیستم پیامکی بانک خود را فعال كرده و در هنگام دریافت پیامک واریز پول به‌ حساب، حتما سر شماره پیامک را با سر شماره بانک خود تطبیق داده و تا صد درصد مطمئن نشده‌اند که پول به حسابشان واریز شده، معامله را به اتمام نرسانند.
سرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir ، بخش مرکز فوریت‌های سایبری بخش گزارش مردمی اعلام کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir