چهارشنبه 29 خرداد 1398

مطالعه، زمینه بروز استعدادها و توانمندی دانش آموزان را فراهم می‌کند

پویشگران گیل: مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه ایجاد فضای کتابخانه‌ای در مدارس به رشد علمی دانش آموز کمک می‌کند، گفت: غنای علمی و بروز استعدادها به واسطه مطالعه به دست می‌آید.
نادر جهان‌آرای در مراسم افتتاح کتابخانه مدرسه شهید صدیقی صومعه سرا با اشاره به اینکه همیشه از گذشته از کتاب به عنوان یار مهربان انسان‌ها نامبرده می‌شود، اظهار کرد: توجه به حوزه کتاب و ایجاد فضای مناسب برای مطالعه در سطح مدارس سرمایه‌گذاری برای آینده کودکانمان است.
وی با بیان اینکه انسان به جز خواندن کتاب سایر فعالیت‌های خود را در طول روز را می‌تواند به کمک دیگران انجام دهد، افزود: اگر امروز در علوم مختلف دستاوردهای فردی و جمعی به دست آورده‌ایم به واسطه مطالعه و کتابخوانی به دست آمده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید این حوزه را تقویت کنند، گفت: ایجاد فضاهای کتابخانه‌ای در مدارس به ویژه با همکاری خود دانش‌آموزان حرکت بسیار مهمی است که باید در سایر مدارس نیز انجام شود.
وی با تأکید برلزوم تقویت این نوع نگاه در میان دانش آموزان، بیان کرد: ایجاد فضای کتابخانه‌ای به حوزه علمی و آموزشی مدارس غنای بیشتری می‌دهد. رسیدن به جایگاه علمی برای دانش‌آموزان در سایه مطالعه به دست می‌آید.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه مطالعه، زمینه بروز استعدادها و توانمندی دانش آموزان را فراهم می‌کند، تصریح کرد: ترغیب دانش‌آموزان به این فعالیت سبب ارتقای جایگاه علمی مدارس و خود آنها می‌شود.
جهان آرای با اشاره به اینکه یکی از افتخارات مسلمانان در مقایسه با سایر ادیان الهی معجزه پیامبر گرامی یعنی کتاب قرآن است، افزود: در دین اسلام کتاب و مطالعه جایگاه ویژه‌ای دارد و این نشان دهنده این بوده که مسلمانان از همان ابتدا با کتاب و مطالعه آشنا بوده‌اند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir