دوشنبه 3 تیر 1398

راهیابی هنرمند گیلانی به جشنواره هنری – اجتماعی آمریکا

پویشگران گیل: معاون ارشاد اسلامی گیلان، از راهیابی عکس سید محسن پورمحسنی به جشنواره سوآرت آمریکا خبر داد و گفت: آثار برگزیده بهار 98 در دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج آمریکا به نمایش در می‌آید.
سید امیر مصباح از راهیابی هنرمند گیلانی به جشنواره هنری – اجتماعی آمریکا خبر داد و اظهار کرد: عکس سید محسن پورمحسنی شکیب به جشنواره سوآرت راه یافت.
وی افزود: در نخستین دوره این جشنواره بیش از 300 هنرمند ثبت نام کردند که 36 اثر در بخش های نقاشی، عکس، کارتون و گرافیک به بخش پایانی جشنواره راه پیدا کرد.
معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، با بیان اینکه سید محسن پورمحسنی شکیب سابقه حضور در 85 جشنواره ملی و بین المللی را دارد، خاطرنشان کرد: جشنواره سوآرت به ابتکار و همت گالری هنری تاچ که یک ایرانی در سال 2012 در بوستون آمریکا تاسیس کرد، راه اندازی شده است.
این مقام مسئول یادآور شد: آثار برگزیده بهار 98 در دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج آمریکا به نمایش در می‌آید و در مراسمی از صاحبان آثار منتخب تجلیل خواهد شد.
در اولین دوره این فستیوال بیش از 300 هنرمند ثبت نام کردند. 150 هنرمند برگزیده، 110 اثر هنری خلق کردند و در نهایت 36 اثر(نقاشی، عکاسی، کارتون و گرافیک) با رای هیئت داوران به بخش پایانی فستیوال راه یافت.
تمامی آثار تولیدی از بعد هنری و اجتماعی (توجه به مسائل اقلیت های دینی،‌ مذهبی، جنسی و قومی) مورد ارزیابی و انتخاب هیئت داوران فستیوال قرار گرفته است.
دکتر ویلیام آبرست، نقاش و استاد دانشگاه استون نیویورک، دکتر نادر رفوگران، مجسمه ساز و استاد دانشگاه ایالتی نیویورک، دکتر محمود کریمی حکاک، کارگردان و نمایش نامه نویس و استاد کالج سی نا نیویورک و خانم آیریس گرنت، نقاش و استاد دانشگاه لزلی هیئت داوران این فستیوال را تشکیل می دهند.
تمامی آثار برگزیده اعم از نقاشی،‌ عکاسی، گرافیک و فیلم های کوتاه تولید شده، در بهار سال آینده در دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا به نمایش در می آید و طی مراسمی آثار منتخب هیئت داوران، معرفی و تجلیل خواهند شد.
سید محسن پورمحسنی شکیب متولد 1367 در رشت، فیلمساز و عکاس مستقل دارای هشت سال سابقه کاری مرتبط و ساخت چهار انیمیشن کوتاه و سابقه حضور در بیش از 85 جشنواره ملی و بین المللی است.
وی دارای مدرک کارشناسی تکنولوژی عمران از دانشگاه آزاد و دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی دانشگاه گیلان و دارای مدرک دوره یکساله فیلم سازی در انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر رشت با درجه عالی است.
از جمله جوایز کسب شده توسط این هنرمند می توان به کسب مقام «جوان برتر» استان گیلان در زمینه انیمیشن از سوی معاونت فرهنگی و امور جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان اشاره کرد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir