یکشنبه 6 مهر 1399

ضرورت تشکیل "بسیج اشتغال" در کشور

پویشگران گیل: نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تشکیل "بسیج اشتغال" در کشور گفت: مدتی است که در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع بسیج اشتغال هستم. خواهش می‌کنم که این درخواست من را پیگیری کنید.
سید کاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: با توجه به در دستور کار قرار گرفتن لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی از هیات رئیسه می‌خواهم که حتما از توان بسیج سازندگی در حل مشکلات روستاها  استفاده کنند. ما بسیج سازندگی را در مجلس هفتم تصویب و ایجاد کردیم.
این عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به ضرورت تشکیل "بسیج اشتغال" در کشور اظهار کرد: مدتی است که در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع بسیج اشتغال هستم. خواهش می‌کنم که این درخواست من را پیگیری کنید.
- لزوم پیگیری وضعیت تالاب انزلی
دلخوش با اشاره به وضعیت فعلی تالاب "انزلی"، گفت:  من از دولت و مجلس شورای اسلامی بارها خواسته ام که اکیپ‌هایی را برای بررسی این تالاب اعزام کنند. این تالاب  تا 10 ــ 15 سال پیش عمق هفت متری داشت، اما امروزه عمق آن به نیم متر رسیده است. همین امر باعث می‌شود که به محض جاری شدن اندک آبی رودخانه‌های وحشی و طغیانگر فعال شوند، این تالاب غرقاب شده و مردم را دچار مشکل می‌کند.
نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه‌ داد: عده‌ای از مردم صومعه سرا ده‌ها سال است که در حاشیه این تالاب زندگی می‌کنند. منابع طبیعی باید تکلیف این مردم را روشن کنند. متاسفانه کشاورزان این منطقه هیچ درآمدی ندارند و مدت‌هاست که در کنار این تالاب زندگی کرده و زمین خواری نیز نمی‌کنند، اما بارها آنها را به دادگاه برده و می‌آورند. ما بارها به منابع طبیعی اعلام کرده‌ایم که این مشکل را حل کنند. لطفا پیگیری کنید.
دلخوش در ادامه  در مورد فصل سیل، باران و برف، خاطر نشان کرد: امسال این فصل زودتر آغاز شده است. خواهش من این است که دولت تدبیری بیندیشد که از همین الان بتوانیم برای لایروبی و اصلاح مسیر رودخانه‌ای اقدامات لازم را انجام دهیم.
- تذکر نماینده صومعه سرا در مخالفت با طرح انتقال آب به سمنان
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خود را مخالف طرح انتقال آب از استان‌های شمالی به سمنان دانست و گفت: اگر دولت به دنبال انتقال آب از استان‌های شمال کشور به سمنان بود، باید با ما نمایندگان شمال، جلسه می گذاشت. ما مخالف این روند هستیم؛ به هیچ وجه کار کارشناسی صورت نگرفته است. این حق عزیزان سمنانی است که از آب سالم استفاده کنند.  اما ما اعتقاد داریم که در چنین شرایطی نباید آب ما را ببرند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir