چهارشنبه 29 خرداد 1398

پرداخت 77 درصدی تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان رشت

پویشگران گیل: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با بیان اینکه 77 درصد از تسهیلات اشتغال روستایی شهرستان رشت در مرحله نخست پرداخت شده است، گفت: از مجموع 308 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی اختصاص داده شده به گیلان تاکنون 221 میلیارد تومان پرداخت شد.
سید محمد احمدی در جلسه کارگروه اشتغال استان گیلان در ‌شهرستان رشت اظهار کرد: از 308 میلیارد تومان تسهیلات استغال روستایی اختصاص داده شده به گیلان 174 میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل جذب شده است و 249 میلیارد تومان نیز به عنوان طرح‌های منعقد شده محسوب می‌شوند.
وی میزان اعتبارات تخصیص داده شده به شهرستان رشت در بخش تسهیلات اشتغال روستایی را نیز متذکر شد و افزود: از میزان تسهیلات اشتغال روستایی اختصاص داده شده بالغ بر 46 میلیارد و 900 میلیون تومان باید در مرحله نخست به طرح‌های مربوطه پرداخت می‌شد.
نماینده عالی دولت در گیلان گفت: جلوگیری از به انحراف رفتن تسهیلات پرداختی توسط دستگاه‌ها و تکیه بر گسترش سرمایه‌گذاری‌های مولد از جمله این تأکیدات مهم اجرا شده هستند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندا‌ری گیلان امکان پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به مشاغل خرد و خانگی را رد کرد و گفت: البته دولت به بحث ترویج اشتغال خانگی نیز تأکیدات فراوانی دارد اما تسهیلات اشتغال روستایی تنها باید به طرح‌های مولد اختصاص یابد.
احمدی با تأکید بر اینکه کارگروه اشتغال روستایی شهرستان رشت طبق قوانین عمل کرده و نقدی بر عملکرد آن وارد نیست افزود: با توجه به اینکه بانک‌های عامل در پایان سال پرداختی‌های دیگری را در دستور کار دارند امیدواریم مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اسرع وقت انجام شود.
وی اذن رهبر معظم انقلاب و اختصاص مبالغی جهت توسعه طرح‌های اشتغال روستایی را نشان از توجه ویژه ایشان به این بخش دانست و تصریح کرد: انتظاراتی که در بحث میزان پرداخت‌ها مورد نظر بود تاکنون در گیلان محقق نشده است و امیدواریم در مرحله دوم کاستی‌ها برطرف شوند.
وی طرح‌های بوم‌گردی را یکی از اولویت‌های تسهیلات اشتغال روستایی اعلام کرد و گفت: طبق برنامه باید 55 درصد از اعتبارات به حوزه خدمات، ‌10 درصد به بخش صنعت،‌ 30 درصد به بخش کشاورزی و 5 درصد نیز به پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش اختصاص پیدا کند.
احمدی با بیان اینکه 77 درصد از تسهیلات اشتغال روستایی شهرستان رشت در مرحله نخست پرداخت شده است، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به طرح‌های خود اشتغالی در شهرستان رشت از حد مجاز عدول نکرده است اما در بسیاری از شهرستان‌های دیگر استان این انحرافات به 50 درصد نیز می‌رسد.
وی از انجام راستی‌آزمایی از نحوه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی توسط تیم‌هایی ویژه در تمام شهرستان‌های گیلان خبر داد و گفت: طبق نتایج به دست آمده از مرحله نخست پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در مرحله دوم مبلغی به شهرستان‌هایی که از این حیث فراتر رفته‌اند تعلق نمی‌گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندا‌ری گیلان جبران کاستی‌ها و عقب‌ماندگی‌های شهرستان رشت در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: به محض شروع واریز مرحله دوم این تسهیلات، شهرستان‌هایی نظیر رشت در اولویت نخست پرداخت قرار می‌گیرند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir