دوشنبه 27 خرداد 1398

جبران کاستی‌ها در مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی شهرستان رشت

پویشگران گیل: فرماندار رشت با ابراز امیدواری از اینکه در مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کاستی‌های شهرستان رشت جبران شود، گفت: دولت با وجود مشکلات اعتباری و بودجه‌ای نگاه بسیار مثبتی به بحث اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی دارد.
دکتر میرشمس مومنی‌زاده، عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که با حضور معاون استاندار در فرمانداری رشت برگزار شد، معضل بیکاری و نبود فرصت‌های شغلی در گیلان و شهرستان رشت را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد:‌ دولت با وجود مشکلات اعتباری و بودجه‌ای نگاه بسیار مثبتی به بحث اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی دارد به همین علت تسهیلات بسیار خوبی را به این حوزه اختصاص داده است.
فرماندار رشت با بیان اینکه بخشی از سهم شهرستان رشت در بخش تسهیلات اشتغال جذب نشده است، افزود:‌ کارگروه اشتغال شهرستان رشت برای جلوگیری از بروز انحرافات احتمالی دقت زیادی را به خرج داد به همین علت بخشی از سهم شهرستان در مرحله نخست پرداخت تسهیلات جذب نشد؛ بنا داریم در مرحله دوم، کندی در روند جذب تسهیلات را جبران کنیم.
مؤمنی‌زاده پرداخت تسهیلات در بخش‌های اشتغال روستایی،‌ اشتغال فراگیر و طرح‌های بوم‌گردی را از برنامه‌های ویژه دولت در راستای اشتغالزایی خواند و گفت: استانداری گیلان نیز به طبع دولت تأکیدات فراوانی به جذب و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی دارد و حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تأکید بر اینکه جلسه فعلی با هدف آسیب‌شناسی و برطرف کردن نقاط ضعف در نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال برگزار شده است، عنوان کرد: امیدواریم با حمایت استانداری گیلان و سایر دستگاه‌های اجرایی عقب‌ماندگی‌های شهرستان رشت دراین بخش جبران شود.
وی با ابراز امیدواری از اینکه در مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کاستی‌های شهرستان رشت جبران شود، تصریح کرد: تمام تلاش و سعی ما در مجموعه کارگروه تسهیلات اشتغال شهرستان رشت این است که از فرصت به دست آمده در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر استفاده کنیم.
فرماندار شهرستان رشت پرداختن به بحث اشتغال را از اولویت‌های دولت تدبیر و امید اعلام کرد گفت:‌ با توجه به اولویت‌های دولت و حساسیت موجود در بحث اشتغال و برای رفع مشکلاتی که جامعه با آن مواجه است بحث تشکیل کارگروه‌های اشتغال شهرستان‌ها مورد توجه قرار گرفت.
مومنی‌زاده برگزاری هفتگی جلسات کارگروه اشتغال شهرستان رشت را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: اقدامات بسیار زیادی در این کارگروه تاکنون انجام شده و پیشرفت کارها نیز دائما کنترل و رصد می‌شود تا حداکثر جذب تسهیلات و حداکثر ایجاد فرصت‌های شغلی محقق شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir