دوشنبه 3 تیر 1398

ثبت بیش از 195 هزار مورد تخلف سرعت در محورهای گیلان

پویشگران گیل: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه سال گذشته بیش از 78 هزار مورد تخلف سرعت توسط سامانه های ثبت سرعت مستقر در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده است، یادآور شد: در هشت ماهه نخست امسال نیز 195 هزار و 455 مورد تخلف سرعت به ثبت رسیده است.
مهندس محمدرضا نازک کار در مراسم بزرگداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری که در سالن ورزشی شهید دهگان رشت برگزار شد، با بیان اینکه در گیلان 8 هزار و 446 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: بیش از 12 هزار راننده فعال در بخش حمل و نقل عمومی استان گیلان مشغول فعالیت می باشند که از این تعداد 8 هزار و 41 راننده مربوط به بخش کالا و حدود 4 هزار راننده مربوط به بخش مسافر است.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات مناسب به کاربران جاده ها رابطه مستقیمی با افزایش ایمنی سفر دارد، تصریح کرد: وجود مجتمع های خدماتی – رفاهی بین راهی در کاهش سوانح جاده ای نقش بسزایی دارد لذا در این راستا، تاکنون 14 مجتمع در طول راه های استان به بهره برداری رسیده و 10 مجتمع نیز در حال احداث است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان افزود: تعداد 105 دستگاه پل عابر پیاده در محورهای مواصلاتی استان به بهره برداری رسیده که از این تعداد، 31 دستگاه با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و 74 دستگاه با اعتبار بخش دولتی صورت گرفته است. همچنین 5 دستگاه توسط بخش خصوصی در دست احداث است.
این مقام مسئول، از اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها خبر داد و گفت: در راستای ارتقای سطح دانش ترافیکی دانش آموزان مدارس حاشیه راه های استان که به لحاظ احتمال بروز حوادث ترافیکی در معرض خطر بیشتری هستند، طرح ایمن سازی مدارس امسال در 83 باب مدرسه حاشیه راه های استان در حال اجراست. البته در بخش آموزشی 55 باب مدرسه با یک هزار و یکصد میلیون ریال و در بخش فیزیکی 28 مدرسه با 7 هزار میلیون ریال تحت پوشش قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه در سال جاری بیش از 5 هزار دانش آموز زیر پوشش دوره های آموزش ترافیکی و ایمنی جاده ها قرار گرفته اند، خاطرنشان کرد: دانش آموزان نحوه صحیح تردد در شرایط مختلف جوی، نحوه پاده و سوار شدن سرویس مدارس، نحوه صحیح استفاده از دوچرخه و تشخیص علائم و... را از کارشناسان مربوطه فرا خواهند گرفت. در بخش فیزیکی نیز مواردی نظیر نصب تابلو و کف نوشته، آشکارسازی محدوده مدارس و نقاشی دیوار محوطهمدارس با طرح های دارای مفاهیم آموزش ترافیکی به اجرا در می آید.
نازک کار، همچنین از اجرای طرح ارتقای ایمنی عابرین و موتورسواران در 50 روستای گیلان خبر داد و عنوان کرد: در هشت ماهه امسال از 17 هزار و 939 مورد مراجعه خودروهای سنگین به مراکز معاینه فنی استان، 16 هزار و 203 مورد برگه معاینه فنی صادر گردید.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه در حال حاضر محورهای برون شهری استان مجهز به 52 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور بر خط، 21 سامانه نظارت تصویری و نیز 42 سامانه فعال ترددشمار است، گفت: سامانه های ترددشمار مذکور در 84 محور رفت و برگشت استان فعال بوده و درخصوص گزارشگیری و ارائه اطلاعات مربوط به وضعیت تردد در محورهای استان به صورت آنلاین فعالیت می کنند.
وی اضافه کرد: در راستای ارتقای ایمنی تردد برای کاربران جاده ها، کلیه محورهای استان به سیستم های حمل و نقل هوشمند مجهز شدند و در حال حاضر 52 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای شریانی استان نصب شده است.
نازک کار، با بیان اینکه سال گذشته بیش از 78 هزار مورد تخلف سرعت توسط سامانه های ثبت سرعت مستقر در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده است، یادآور شد: در هشت ماهه نخست امسال نیز 195 هزار و 455 مورد تخلف سرعت توسط سامانه های ثبت سرعت مستقر در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir