چهارشنبه 29 خرداد 1398

از صادرکنندگان نمونه گیلان تجلیل شد

پویشگران گیل: رییس سازمان صنعت  معدن وتجارت گیلان گفت: صادرکنندگان در کنار صادرات کالا، انتقال فرهنگ متعالی کشورمان را نیز در نظر داشته باشند.
دلق پوش در جلسه تجلیل از صادر کنندگان استان که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت: برای تقویت بنیه اقتصادی باید به بخش صادرات توجه کنیم.
وی با بیان اینکه صادر کنندگان استان سربازان اقتصادی گیلان هستند، افزود: برای تسخیر بازارهای جهانی باید بر تولید محصولات صادرات محور متمرکز شویم.
دلق پوش ادامه داد: نفت برای ما سرمایه ملی است که اگر خام فروشی کنیم برای ما فایده چندانی نخواهد داشت این درحالیست که با تبدیل نفت خام به فراورده های نفتی مورد نیاز بازارهای جهانی می توان از این نعمت به درستی استفاده کرد.
وی تصریح کرد: گیلان با موقعیت جغرافیایی و زیرساخت هایی که دارد از ظرفیت های مهم کشور برای توسعه صادارات محسوب می شود.
رییس سازمان صنعت معدن تجارت گیلان با بیان اینکه گیلان در بین کشورهای همسایه ای قرار گرفته است که از بازار 400میلیون نفری برخوردارند، افزود: باید برای کسب این بازارها بر هماهنگی بین بخش دولتی و خصوصی متکی هستیم.
وی افزود: صادارات کالاها باید با فرهنگ متعالی کشورمان همراه باشد.
دلق پوش با بیان اینکه امسال از صادرات محصولات صاداراتی گیلان بالغ بر 306میلیون دلار ارز وارد کشور شد، گفت: امسال از نظر دلاری نسبت به سال گذشته شاهد رشد 168درصدی نسبت به سال گذشته در بخش صادارت هستیم.
وی خاطرنشان کرد: آموزش های لازم در بخش توسعه صادارات غیر نفتی از دوران ابتدایی باید شروع شود و تا دانشگاهها ادامه یابد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir