دوشنبه 27 خرداد 1398

طرح نظارتی شب یلدا در گیلان اجرا می گردد

پویشگران گیل: به گزارش واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، با توجه به در پیش بودن شب یلدا و ضرورت تعادل قیمت ها در بازار، طرح نظارتی شب یلدا تا پایان آذر ماه اجرا می گردد.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت استان گیلان گفت: با نزدیکی شب یلدا و به لحاظ نیاز خانوارها به تهیه مواد غذایی خاص (نظیرآجیل و تنقلات، شیرینی، میوه و...)،  به منظور بهينه نمودن وضعیت توزیع و اعمال قیمت مناسب و جلوگیری از سوء استفاده برخی عوامل فرصت طلب در بازار این کالا ها، طرح نظارتی ویژه شب یلدا به مدت 5 روز از مورخ 97/9/26 لغایت 97/9/30  با اولویت نظارت بر کالاهایی نظیر آجیل و تنقلات، شیرینی و میوه (هندوانه) در سطح عرضه اجرا می شود.
محمد درویشکردار ضمن تاکید بر ضرورت کنترل و تنظیم بازار جهت فراهم شدن آرامش روانی برای مردم در آستانه جشن شب یلدا گفت: تا جایی که به سازمان ما مربوط است تلاش داریم مقدمات برگزاری یلدایی بدون نگرانی را برای آسایش مردم فراهم کنیم.
وی افزود: در همین راستا کنترل و نظارت برقیمت فروش، نصب برچسب و صدور فاکتور انواع شیرینی در قنادی ها، نظارت برقیمت آجیل و تنقلات، بررسی فاکتورهای خرید و کنترل رعایت درصد سود عمده و خرده فروشی و وضعیت نصب برچسب قیمت، اعمال کنترل برقیمت انواع میوه، بررسی فاکتورها و رعایت درصد سود عمده و خرده فروشی توسط میادین میوه و تره بار، واحدهای خرده فروشی میوه و کنترل وضعیت نصب برچسب قیمت و نظارت بر وضعیت قیمت سایر کالاها و خدمات در دستور کار این سازمان به صورت ویژه قرار گرفته است.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صمت گیلان در پایان افزود: این مهم با تشدید نظارت، برگزاری نشست با روسای اتحادیه های ذیربط و رصد مداوم روند قیمت کالاهای هدف و جلب مشارکت حداکثری اتحادیه های صنفی در کنترل عملکرد اعضاء و همچنین تامین مناسب کالاهای موردنظر از اهداف اصلی این طرح نظارتی می باشد. البته نظارت و هوشیاری مردم در ارائه گزارش تخلفات صنفی به سامانه تلفنی۱۲۴ قطعا در بهبود نظارت بازار اثربخش و بازدارنده خواهد بود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir