یکشنبه 30 تیر 1398

نظام آموزشی بدون پژوهش نمی تواند مبنای تحول قرار گیرد

پویشگران گیل: با حضورمهندس حیدری فرماندار آستانه اشرفیه زنگ آغاز هفته پژوهش به صورت نمادین در هنرستان دخترانه 17 شهریور به صدا در آمد.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه  پژوهش را یکی از مولفه های پیشرفت جامعه جهانی عنوان کرد و گفت : پژوهش زمینه ساز تحول و تغییرات اساسی در سازمان ها، نهادها ی اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و سیاسی است  با تحول سریع علوم و فنون آماده سازی نسل جوان برای زندگی به عنوان آینده سازان کشور از نیازهای اساسی حال حاضر جامعه است.
رحیم حیدری آموزش و پژوهش را مکمل یکدیگر دانست و افزود: نظام آموزشی کانون تحولات تربیتی در دانش آموزان است . باید توجه داشت این کانون بدون توجه به پژوهش و فناوری نمی تواند مبنای تحول قرار گیرد . مدارس و معلمان در این میان دارای وظیفه بسیار مهم و حساسی هستند که می توانند علاوه بر فعالیت های تحقیقاتی، انگیزه تحقیق و روش های درست پژوهش را در میان دانش آموزان نهادینه کنند.
وی به تاکید بزرگان دین اسلام به اهمیت پژوهش در مسائل تعلیم و تربیت اسلامی اشاره داشت و گفت : دین مبین اسلام یک ساعت تفکر و تعقل  را از 70 سال عبادت برتر می داند . این مطلب بیانگر آنست که پژوهش عامل انکار ناپذیری در بروز نهفته های درونی انسان و عامل ارتقا علم،دانایی و معرفت است.
نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: دانشگاه ، موسسات آموزشی ، آموزش و پرورش ،صنعت و.. باید در وحله ی اول اعتقاد به پژوهش داشته باشند تا وقتی به چیزی اعتقاد نداشته باشیم نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم. باید به این باور رسید که پژوهش  سبب می شود نتیجه گیری بهتری از انجام یک کار علمی داشته باشیم.
فرماندار در پایان به مشارکت  گروهی در انجام کار اشاره داشت و تاکید کرد: انجام کار تیمی و تعامل در گروه را می توان به عنوان اهرمی برای هم افزایی توانایی های افراد دانست که با آموزش مهارت های کار تیمی می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir