پنج شنبه 27 تیر 1398

امضای تفاهم نامه همکاری جمعیت هلال احمر و بهزیستی استان

پویشگران گیل: مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: امضای این تفاهم نامه جهت استفاده از امکانات و ظرفیتهای طرفین در ارایه خدمات اجتماعی امدادی و ارتقای تاب آوری جامعه در برابر حوادث منعقد شد.
مهدی ولی پور افزود: در راستای تحقق سیاستهای دولت با توجه به حادثه خیزی استان گیلان و لزوم ایجاد تعامل و هماهنگی و هم افزایی جهت ارتقای تاب آوری جامعه، تفاهم نامه همکاری با سازمان بهزیستی استان امضاء شد.
وی افزود: استفاده از امکانات و بسترهای مناسب در راستای افزایش آگاهی عمومی و بالا بردن تاب آوری جامعه در هنگام بروز حوادث و سوانح ، ترویج و ارایه خدمات بشردوستانه در جهت کمک به مردم از موضوعات مهم این تفاهم نامه می باشد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان بیان داشت: تسهیل در جذب و عضویت کارکنان بهزیستی و خانواده‌های آنان و مددجویان و حضور در فعالیت های اجتماعی و امدادی ، برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه و مدیریت بحران و ضمن خدمت ویژه کارکنان و استفاده از تسهیلات در مراکز آموزشی و اردوگاهی جمعیت از مفاد این تفاهم نامه بود.
مهدی ولی پور با اشاره به عضویت جمعیت هلال احمر در کارگروه آسیب های اجتماعی با مدیریت اداره کل بهزیستی، بیان کرد: از سال 95 جمعیت هلال احمر با اجرای طرح پیمان (پیشگیر ی موثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی) که با 40 نفر آغاز شد باتشکیل گروهها واجرای طرح آموزش به زیرگروهها، در حال حاضر اعضای این طرح دارای بیش از 5 هزار عضو می باشد.
وی افزود: در راستای اجرای طرح پیمان بیش از یک هزار و 300 نفر در حاشیه شهرها از آموزشهای چهره به چهره بهره مند شدند  همچنین در هفته مبارزه با مواد مخدرسال جاری 160 عضو جدید پیمان در استان آموزشهای لازم را جهت کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد دریافت کردند.
در این دیدار دکتر پارسی مدیر کل بهزیستی گیلان به عضویت افتخاری جمعیت هلال احمر گیلان درآمد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir