چهارشنبه 29 خرداد 1398

پرداخت هزار و 276 فقره کمک‌ هزینه ازدواج به مددجویان گیلانی

پویشگران گیل: مدیرکل کمیته امداد استان گیلان هزار و 276 نفر از زوج‌های تحت حمایت کمیته امداد گیلان در سال جاری سه میلیارد و ۶۹۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کمک‌ هزینه خرید جهیزیه و هدیه ازدواج دریافت کردند.
عباس اهرابی با بیان اینکه پرداخت کمک هزینه خرید جهیزیه و ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت از اقدامات مهم این نهاد برای کمک به ازدواج آسان است گفت: به همت و مشارکت خیران و نیکوکاران در حال حاضر هیچ زوجی در انتظار دریافت کمک‌ هزینه جهیزیه و ازدواج نیست.
وی با اشاره به اینکه یکی از ابعاد مهم توانمندسازی خانوارها توجه به فراهم آوردن زمینه‌های ازدواج به هنگام برای جوانان تحت حمایت است افزود: توسعه و ترویج ازدواج آسان در بین خانوارها از دیگر اهداف پرداخت کمک‌هزینه خرید جهیزیه و ازدواج است.
اهرابی، به پرداخت کمک ‌هزینه خرید جهیزیه به ۸۵۸ نوعروس، ۲۸۰ مورد هدیه ازدواج به فرزندان مددجویان و ازدواج مجدد ۱۳۸ نفر از بانوان تحت حمایت کمیته امداد استان از ابتدای امسال تاکنون اشاره کرد و ادامه داد: برای این امر سه میلیارد و ۶۹۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتویمان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه هر یک از نوعروس‌ها دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کمک ‌هزینه خرید جهیزیه و هر یک از نو دامادها یک ‌میلیون و ۵۰۰ هزارتومان هدیه ازدواج دریافت می‌کنند، تصریح کرد: تأمین جهیزیه خانوارهای ساکن مناطق محروم هم در سال جاری به تعداد ۳۷۹ فقره با اعتبار ۷۲۲ میلیون و ۱۴۵ هزار تومان بوده است.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری کلاس‌های آموزشی برای زوج‌های جوان خاطرنشان کرد: این کلاس‌های آموزشی با هدف افزایش ازدواج‌های پایدار و ترویج سبک زندگی اسلامی با موضوعاتی مانند آیین همسرداری، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، ازدواج سالم، فرزند پروری و اخلاق در خانواده برگزار می‌شود.
اهرابی به نقش مؤثر کمک خیران و نیکوکاران در تأمین هزینه‌های جهیزیه و ازدواج جوانان نیازمند افزود: خیران می‌توانند برای شرکت در طرح کوثر با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان و یا شماره‌گیری *۸۸۷۷*۰۱۳# اقدام کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir