دوشنبه 3 تیر 1398

رشد 23 درصدی شاخص عضویت و گردش کتاب در گیلان

پویشگران گیل: سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، به رشد 23 درصدی شاخص عضویت و گردش کتاب در کتابخانه های گیلان اشاره کرد و متذکر شد: رشد این شاخص ها مرهون تلاش های همه دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی استان است.
پریسا کرمی در بازدید از کتابخانه های شهرستان رضوانشهر، با بیان اینکه ما ملت سعادتمندی هستیم که کتاب سرلوحه همه اقدامات در زندگی مان است، به دغدغه مندی مقام معظم رهبری در این حوزه اشاره کرد و گفت: معظم له به عنوان یکی از کتابخوان ترین افراد جامعه همواره بر موضوع جدی ترویج فرهنگ مطالعه به خصوص در میان نسل جوان تاکید داشته و آن را از واجبات عنوان کرده اند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، ظرفیت مراسم پرفیض نماز جمعه و تاکید ائمه جماعات مساجد برای روشنگری درخصوص ابعاد وسیع مزایای مطالعه و کتابخوانی را یادآور شد و با اشاره به مزیت های جامعه مطالعه گر، عنوان کرد: در جامعه کتابخوان بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی اتفاق نمی افتد و افراد کتابخوان سعادتمندتر از دیگران هستند.
وی به رشد 23 درصدی شاخص عضویت و گردش کتاب در کتابخانه های گیلان اشاره کرد و متذکر شد: رشد این شاخص ها مرهون تلاش های همه دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی استان است.
کرمی همچنین به برنامه ریزی نهاد کتابخانه های عمومی برای قشر کودک و مادران جهت حضور در کتابخانه ها اشاره و تصریح کرد: اگر می خواهیم حال خوش خواندن در جامعه ما حاکم شود و از مزیت های آن بهره مند شویم می بایست خانواده هایی کتابخوان تربیت کنیم.
این مسئول فرهنگی، با اشاره به اینکه شهرستان رضوانشهر رتبه برتر کتابخوانی در استان را دارد، کسب این موفقیت را نشان دهنده حمایت مسئولین، خیرین و تلاش مجموعه همکاران کتابخانه عمومی شهرستان در این راستا عنوان کرد و گفت: امروز در عصر علم و آگاهی هستیم و لذا جامعه ای می تواند رو به پیشرفت باشد که در این راستا حرکت کند.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی، امام جمعه رضوانشهر نیز، قرآن را اعجاز معنوی پیامبر اسلام(ص) برای عموم بشریت عنوان کرد و با اشاره به تفاوت های این معجزه الهی با موراد مشابه و در پیامبران پیشین، یادآور شد: رمز ماندگاری و جاودانگی قرآن در کامل بودن این هدیه الهی در همه ابعاد زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و معنوی انسان هاست.
وی اسلام را دین توجه به کتاب و کتابخوانی دانست و با بیان اینکه در اسلام، مطالعه و کتابخوانی و فراگیری علم و دانش به عنوان اصل مهم تلقی شده، بر ضرورت مجهز شدن جوامع اسلامی بر سلاح دانش تاکید کرد.
این کارشناس دینی، هجمه های سنگین دشمن بر پیکر نظام های اسلامی از جمله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برگرفته از نگاه خصمانه دشمنان اسلام و ترس از پیشرفت های علمی ملت بزرگ ایران دانست و ابراز کرد: راه مقابله با این تهدیدات رشد علمی در همه زمینه هاست.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir