چهارشنبه 29 خرداد 1398

لاهیجان قطب تولید کلوچه‌های صادراتی کشور

پویشگران گیل: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان لاهیجان گفت: این شهرستان قطب تولید کیک، کلوچه و چای است که به کشورهای عراق، آذربایجان، امارات، ترکمنستان و کشورهای آفریقایی صادر می‌شود.
اکبری پور در جلسه صنعت لاهیجان گفت: در شهرستان 7 هزار و 500 واحد صنفی در قالب 26 اتحادیه فعالیت می‌کنند که سالیانه یک هزار و 400پروانه کسب توسط این اتاق صادر می‌شود.
وی افزود: 350 واحد صنفی فاقد پروانه نیز در این شهرستان شناسایی شده که برای آنها مجوز صادر می شود.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خاطرنشان کرد: لاهیجان به عنوان قطب صنعتی استان به شمار می رود و در این بخش 99واحد صنعتی فعالیت دارند و تولید کیک، کلوچه و چای در لاهیجان به عنوان قطب تولید و صادرات است که به کشورهای عراق، آذربایجان، امارات، ترکمنستان و کشورهای آفریقایی صادر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون هشت هزار و 800 شغل توسط واحدهای صنفی لاهیجان ایجاد شده و یک هزار و 38 نفر در سال جاری در دوره های آموزشی این اداره شرکت کرده اند که دو نمایشگاه تخصصی عرضه کالا نیز در این شهرستان تشکیل شده است.
اکبری پور تصریح کرد: 11 هزار مورد بازرسی طی سال جاری در این شهرستان انجام و در این بازرسی ها 850 متخلف شناسایی شده که 42مورد گشت مشترک با نیروی انتظامی و بهداشت نیز انجام شده است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir