چهارشنبه 29 خرداد 1398

ردیف بودجه ساماندهی پسماندهای سراوان کددار شد

پویشگران گیل: رییس شورای شهر رشت از تحقق تخصیص اعتبارات برای شهرداری رشت از بودجه کشور خبرداد.
امیرحسین علوی از کددار شدن ردیف بودجه از محل اسناد خزانه دولتی برای ساماندهی پسماندهای سراوان و احداث زباله سوز از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.
وی افزود: طی مکاتبات و پیگیریهای مکرر شورای اسلامی شهر رشت با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین استاندار گیلان برای مشخص کردن یک متولی استانی و ملی برای رفع معضل سراوان از بهمن ماه سال گذشته تاکنون، خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص این اعتبار از محل اسناد خزانه ای دولت موافقت و تخصیص آن را به مدیریت خزانه استان گیلان ابلاغ شد.
علوی ادامه داد: طی این ابلاغیه که از محل ردیف تملک دارایی‌های سرمایه ای تخصیص می‌یابد، به منظور کمک به تجهیز و ساماندهی پسماندهای استان های شمالی از ردیف ماشین آلات و تجهیزات یک فقره اعتبار به مبلغ دو میلیارد تومان و فقره دوم به مبلغ 8 میلیارد تومان به شهرداری رشت تخصیص یافت.
وی تصریح کرد: فردا ۲۰ آذرماه این اعتبار به مدیریت شهری رشت تخصیص می‌یابد.
رئیس شورای رشت با اشاره به مکاتبات متعدد با معاون رئیس جمهور و مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور در سال گذشته خاطرنشان کرد: از سال گذشته پیگیر دریافت اعتبار دولتی از محل اسناد خزانه برای رفع معضل مرکز دفن زباله سراوان، تصفیه خانه و هدایت آب های فاضلاب به رودخانه های رشت وهمچنین بستر سازی و دیوار گذاری رودخانه های رشت بوده‌ایم.
علوی ادامه داد: با کددار شدن ردیف بودجه دولتی برای تجهیز و ساماندهی پسماندهای استان‌های شمالی، امید آن می‌رود که سالانه در بودجه دولت برای تکمیل این پروژه های اساسی ردیف بودجه در نظر گرفته شود.
رئیس شورا با اشاره به مکاتبات با استاندار گیلان برای اجرای زباله سوز تصریح کرد: طی این مکاتبه از استاندار گیلان درخواست شد تا پس از تخصیص اعتبار از محل اسناد دولتی و انعقاد قرارداد با شرکت پیمانکار اجرای زباله سوز، اعتبار آن در اختیار شهرداری رشت قرار گیرد.
وی گفت: 3 میلیارد تومان وام قرض الحسنه برای پروژه های سرمایه گذاری کوچک مقیاس در حال پیگیری است که به محض تکمیل مدارک به شهرداری رشت پرداخت خواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir