جمعه 31 خرداد 1398

بیش از 6 هزار پروژه عمرانی کمیته امداد گیلان بهره برداری می شود

پویشگران گیل: مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت: تا پایان سال جاری 6 هزار 200 پروژه عمرانی برای مددجویان توسط کمیته امداد گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.
عباس اهرابی با اشاره به توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی گفت: یکی از موضوعات مهم در توانمندسازی خانوارها تهیه مسکن مناسب برای مددجویانی است که فاقد مسکن هستند یا مسکن مناسب ندارند.
وی با تأکید بر اینکه تأمین مسکن نیازمندان یکی از اولویت‌های کمیته امداد است، افزود: داشتن سرپناه مناسب و مکان امن برای زندگی، یکی از شاخص‌های توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت و یکی از عوامل سرعت بخشیدن در توانمندسازی به شمار می‌رود.
اهرابی با بیان اینکه تا پایان سالجاری ۶ هزار و 200 پروژه عمرانی توسط کمیته امداد گیلان به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: طبق برنامه ۲ هزار و 300 واحد مسکن در قالب شهری و روستایی اعم از خرید و ساخت در مرحله اجرا قرار دارد.
مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه برای اجرای ۶ هزار و 200 پروژه عمرانی ۹۲ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است، ادامه داد: از این میزان اعتبار، ۶۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه‌ و بودجه از محل هدفمندی یارانه‌ها و مابقی از منابع کمیته امداد، مشارکت خیران و بستگان مددجو تأمین می‌شود.
وی از پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه‌ها خبر داد و افزود: از ۲ هزار و 300 واحد مسکن در حال اجرا، هزار و 27 واحد مسکن روستایی است که با مشارکت سپاه در حال ساخت است.
اهرابی، تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان شهری و روستایی و همچنین ساخت سرویس بهداشتی را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد گیلان در سال جاری عنوان کرد و گفت: امسال تعمیر و بازسازی سه هزار و ۹۰۰ مسکن مددجویان شهری و روستایی همراه با سرویس بهداشتی در دستور کار این نهاد قرار دارد.
وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲۴۶ خانوار از انشعابات رایگان آب، برق و گاز بهره‌مند شده‌اند که ۱۷۷۹ خانوار روستایی و ۴۶۷ خانوار هم شهری بوده‌اند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir