چهارشنبه 29 خرداد 1398

لزوم تمرکز بیشتر هلال احمر در مباحث آموزشی

پویشگران گیل: استاندار گیلان بر  ارائه آموزش های عمومی به جامعه جهت مقابله با شرایط خاص تاکید کرد و  گفت: هلال‌احمر به آموزش همگانی تمرکز بیشتری داشته باشد.
مصطفی سالاری در مراسم نکوداشت داوطلبان، امدادگران و خیرین جمعیت هلال احمر در استانداری گیلان از عملکرد بسیار خوب و زحمات داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان قدردانی کرد و گفت: خدمت داوطلبان جمعیت هلال احمر ایثارگرانه و بدون منت است.
وی با بیان اینکه امدادگران هلال احمر نجاتگران انسان ها از حوادث طبیعی و غیر طبیعی هستند، خاطرنشان کرد: نیروهای این مجموعه بدون هیچ گونه چشم داشتی در تمام حوادث غیر منتظره، در کنار مردم هستند و در شرایط دشوار، دست از فعالیت‌های بشر دوستانه خود برنداشته‌اند.
سالاری افزود: امدادگران در راستای وظیفه انسانی به همنوعان خود خدمت ارائه می دهند و در سختی ها و بلایا این حس انسان دوستی امدادگران است که به کمک آسیب دیدگان می آید.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر گیلان همواره در همه شرایط اضطراری و بحرانی عملکرد بسیار خوبی داشته است،گفت: هلال احمر استان در سیل های اخیر نقش خود را به خوبی در امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان ایفا کرده است.
استاندار گیلان  با بیان اینکه عضویت ۲۰ هزار داوطلب در جمعیت هلال احمر استان جای خوشحالی است گفت: آموزش امدادی به مردم نقش تاثیرگذاری در کاهش تلفات دارد.
سالاری همچنین بر ارائه آموزش های عمومی به جامعه جهت مقابله با شرایط خاص تاکید کرد و افزود: بیشتر اثرات زیانبار ناشی از حوادث طبیعی ناشی از عدم آمادگی عموم مردم در مواجهه با شرایط بحرانی است در حالیکه ارائه آموزش های ابتدایی می تواند نجات دهنده جان انسان ها باشد.
وی خواستار تعمیم آموزش های رفتاری در شرایط بحرانی در مدارس و جامعه از طریق تولید محتوا شد و اظهار کرد: ارائه این آموزش ها نیازمند تمرکز جدی تر و بهره گیری از ابزارهای مختلف جهت کاهش آثار زیانبار سوانح و حوادث است.
در این مراسم استاندار گیلان عضو داوطلبان جمعیت هلال احمر شد و کارت عضویت دریافت کرد. 220 عضو داوطلب، امدادگر، جوان و خیر جمعیت هلال احمر در این همایش تجلیل شدند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir