دوشنبه 3 تیر 1398

اختصاص اعتبار 150 میلیارد تومانی به پروژه‌های عمرانی شهرستان رشت

پویشگران گیل: فرماندار شهرستان رشت گفت: در سالجاری میزان 150 میلیارد تومان اعتبار به 698 پروژه عمرانی در شهرستان رشت اختصاص یافته است.
میرشمس مومنی‌زاده در جلسه شورای اداری فرمانداری، انقلاب اسلامی را مبدع نظام نوینی مبتنی بر مردم سالاری دینی در سطح جهان دانست و اظهار کرد: این انقلاب، در طول 4 دهه گذشته، به دلیل تضاد منافع با استکبار جهانی با سلسله و زنجیره‌ای از توطئه‌ها مواجه شد که تحریم و فشار اقتصادی شدید، آخرین حلقه این زنجیره بوده و ملت ما در حال حاضر در عرصه یک جنگ همه جانبه اقتصادی با سلطه جهانی و استکبار قرار دارد.
وی افزود: شرایط کنونی اقتضا می‌کند که تمامی کارگزاران نظام در همه سطوح و رده‌ها با رویکرد و نگاه به عرصه جنگ اقتصادی، برنامه ریزی کرده و تلاش و اهتمام کافی را در این خصوص داشته باشند.
مومنی‌زاده کشاورزی، گردشگری و صنعت را از مهم‌ترین ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان رشت دانست و گفت: با توجه به همسایگی با کشورهای آسیای میانه و وجود منظقه آزاد در استان گیلان، می‌توانیم بگوییم در عرصه بازرگانی و تجارت خارجی هم ظرفیت خوبی داریم.
وی، تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ضامن خروج از نوسانات و فشارهای خارجی دانست و گفت: تحقق این امر، منحصر به مسئولان ملی و استانی نیست بلکه در شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاها نیز همه مسئولین باید در تحقق این مهم، گام‌های موثری برداشته و در عین حال از مشارکت و همراهی مردم نیز بهره ببرند.
فرماندار شهرستان رشت، کشاورزی را نخستین رکن اقتصادی شهرستان رشت خواند و بیان کرد: همه مسئولین ذیربط، باید در حمایت از کشاورزی و توسعه رشته‌های مختلف آن و همچنین افزایش عملکرد و سطح، تلاش کرده و نخستین قدم در این حوزه، مدیریت منابع آب است که اگر مسئولانه و متعهدانه به اجرا در نیاید، مشکلات و خسارات بسیاری را متوجه کشاورزان خواهد کرد.
مومنی‌زاده، همچنین به لزوم رفع مشکلات واحدهای صنعتی تعطیل یا نیمه تعطیل، توجه به مقوله گردشگری در جهت ایجاد فرصت اشتغال، افزایش درآمد و بهبود وضعیت معیشت مردم، پیگیری امور مربوط به تسهیلات خوداشتغالی در بحث روستایی، تسهیلات فراگیر و مشاغل خانگی، توجه به بحث اشتغال به عنوان اولویت نظام و دولت و کسب مهارت آموزی در جهت رفع این معضل اجتماعی تاکید کرد.
وی وظیفه دستگاه‌های اجرایی و کارگزاران دولت را در شرایط سخت کنونی جامعه، کاهش آلام و سختی‌های مردم با عملکرد شایسته و مدیریت صحیح دانست و تصریح کرد: مردم به عنوان صاحبان اصلی نظام و جمهوری اسلامی، شایسته تکریم هستند و این مهم باید در مورد خانواده شهدا و ایثارگران بطور ویژه اعمال شود.
مومنی‌زاده بیان کرد: آسان سازی و گره گشایی از کار مردم، حضور در بین مردم، پاسخ اقناعی توام با خوشرویی با مردم، برنامه محوری و هدف گزاری در انجام امور و پرهیز از روزمرگی و آمادگی شبانه روزی برای کار و خدمت، می‌تواند در شرایط فعلی از آلام مردم کاسته و رضایتمندی را ارتقا دهد.
فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر توجه توامان بر دو امر توسعه زیرساخت‌ها و زیربناها، انجام خدمات اساسی و زیربنایی همزمان با رسیدگی به امور روزمره مردم، افزود: هیچ یک از این امور بر دیگری مقدم نیست و باید به موازات یکدیگر مورد توجه قرار گیرند.
وی تمامی دستگاه‌ها را به حمایت از سرمایه گذار و سرمایه گذاری، با توجه به امکانات و اعتبارات محدود دولت، فراخواند و افزود: باید دستگاه‌ها به گونه‌ای عمل کنند که نهایت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به عمل آید و شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دستگاه‌هایی که دارای امکانات و تسهیلات هستند، با حمایت از سرمایه گذاران برای توسعه شهرستان، اهتمام بیشتری ورزند.
مومنی‌زاده با توجه به نزدیکی فصل زمستان، خواستار شتاب بیشتری در ارائه خدمات عمرانی شد و اظهار کرد: در سالجاری میزان 150 میلیارد تومان اعتبار به 698 پروژه عمرانی در شهرستان اختصاص یافته است که تعداد 554 پروژه مربوط به طرح‌های عمرانی روستایی و 144 پروژه هم در قالب طرح‌های عمرانی شهری است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir