جمعه 31 خرداد 1398

ضرورت طراحی سبز در معماری مدارس

پویشگران گیل: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به ضرورت اهتمام به طراحی مدارس سبز در معماری مدارس گفت: در معماری مدارس باید به کاهش مصرف انرژی، کاهش مصرف آب، تامین فضای سبز در محوطه و برخورداری از نور و استفاده از مصالح مناسب توجه شود.
علی اوسط اکبری با اشاره به ضرورت احداث مدارس سبز، اظهار کرد: امروز باید مدارس را بر مبنای اصول مدیریت سبز طراحی و احداث کنیم زیرا مدرسه سبز، می‌تواند در ساختن الگوی صحیح فرهنگی و رفتاری زيست محيطی موثر باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه در حال حاضر با معضلات زیست محیطی روبرو هستیم و باید فرهنگ حفظ محیط زیست در مدارس شکل بگیرد، افزود: مدارس سبز در قالب حفظ محیط زیست و بهینه‌سازی مصرف در انرژی برق و آب تعریف می‌شوند.
مقدم، با تاکید براینکه باید آموزش مسائل زیست محیطی برای دانش‌آموزان، مربیان و اولیاء به صورت جدی پیگیری شود، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند پایگاه خوبی برای استفاده از تکنولوژی مدیریت سبز و آموزش اصول زیست محیطی باشد.
وی با اشاره به ضرورت اهتمام به طراحی مدارس سبز در معماری مدارس گفت: در معماری مدارس باید به کاهش مصرف انرژی، کاهش مصرف آب، تامین فضای سبز در محوطه و برخورداری از نور و استفاده از مصالح مناسب توجه شود.
سرپرست اداره کل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به اینکه مدارس سبز، نماد توسعه پایدار می‌باشد، بیان کرد: از شاخصه‌های اساسی كشورهای توسعه یافته می‌توان به فرهنگ سازی در بخش محیط زیست، اهتمام و حفاظت از آن، به عنوان بعد مهم توسعه پايدار اشاره کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه طرح مدرسه سبز، می‌تواند در ساختن الگوی صحیح فرهنگی و رفتاری زيست محيطی موثر باشد، افزود: همه باید برای نهاینه کردن فرهنگ زیست محیطی، پایداری توسعه و حفاظت از محیط زیست نقش آفرین و پیام‌رسان باشیم.
مقدم با اشاره به نقش فضاهای آموزشی در مدیریت سبز، خاطرنشان کرد: طراحی و معماری مدارس با رویکرد سبز، باید بتواند نقش توسعه دهنده آگاهی در زمینه‌های زیست محیطی را نیز داشته باشد.
وی، استفاده از انرژی خورشیدی و دستاوردهای تکنولوژی روز را از موارد قابل ذکری دانست که در فضای آموزشی استان در راستای مدیریت سبز در سال‌های اخیر به کار گرفته شده است.
سرپرست اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان با تاکید بر استفاده از آب باران برای آبیاری فضای سبز و شست‌و‌شوی مدارس، تصریح کرد: ما با استفاده از این موارد برای رسیدن به اهداف مدیریت سبز در احداث فضاهای آموزشی تلاش و حرکت کرده‌ایم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir