جمعه 31 خرداد 1398

اجرای طرح منطقه سبز در گیلان

پویشگران گیل: مدیرکل آموزش و پرورش گیلان هدف از اجرای طرح منطقه سبز در استان را باسوادی کل افراد و به صفر رساندن بیسوادی در منطقه عنوان کرد.
نادر جهان آرای در شورای آموزش و پرورش استان که با حضور استاندار برگزار شد، با بیان اینکه بر اساس نقشه باسوادی جمعیت 6 سال و بیشتر، گیلان با 87.3 رتبه چهارم کشوری را دارد و از اجرای طرح منطقه سبز (سواد، بهترین زندگی) در استان، اظهار کرد: باسوادی کل افراد تا حداقل سوم ابتدایی و ریشه کنی و به صفر رساندن بیسوادی در منطقه، از اهداف اجرای طرح منطقه سبز در استان گیلان است.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه بر اساس سرشماری 95 در سن 6 سال به بالا، بندرانزلی با 92.37 درصد، رشت با 91.32 درصد و آستارا با 89.93 درصد به ترتیب رتبه های اول تا سوم باسوادی گیلان را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: در گروه سنی 10 تا 49 سال نیز انزلی با 98.72 درصد، رشت با 98.25 درصد و لاهیجان با 97.88 درصد به ترتیب در جایگاه اول تا سوم باسوادی استان قرار دارند.
وی افزود: با توجه به سرشماری سال 95 روستاها و مناطقی که در جامعه هدف سوادآموزی بین بازه سنی 10 تا 49 سال، باسواد بوده و یا اینکه در سال 97 تحت پوشش 100 درصدی سوادآموزی قرار خواهند گرفت، به عنوان منطقه سبز هدفگذاری می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برگزاری ششمین المپیاد درون مدرسه‌ای در استان، گفت: این المپیاد با هدف ارتقای سلامت دانش‌آموزان، شناسایی استعدادهای ورزشی، نهادینه شدن فعالیت‌های ورزشی در مدارس، ایجاد انگیزه و رقابت سالم به اجرا درآمد.
جهان آرای  با بیان این که 50 درصد مدارس گیلان تحت پوشش المپیاد درون مدرسه‌ای قرار دارند، ادامه داد: المپیاد درون مدرسه‌ای، المپیاد بین مدارس، المپیاد استانی و قهرمانی کشور از مهمترین فعالیت‌های ورزشی مدارس است.
وی اضافه کرد: در اجرای هر چه بهتر المپیاد ورزشی مشارکت همه جانبه مدیران مدارس، دانش‌آموزان و سازمان‌های مختلف موثر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اعزام 5 هزار و 935 دانش‌آموز به مناطق غرب کشور در قالب کاروان‌های راهیان نور، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ مقاومت و تشریح ارزش‌های دفاع مقدس برای نسل‌های آینده از اهداف این سفرها است.
وی ادامه داد: گیلان دارای 33 مدرسه شبانه روزی است و این مدارس در مناطقی قرار دارند که مدارس از روستاهای آنان برچیده شده و اکنون این مدارس نیاز به حمایت‌های مالی دارند.
جهان آرای با اشاره به سه املاک بلا استفاده در آموزش و پرورش گفت: سه املاک که بالغ بر 10 سال در شهرهای رشت، انزلی و آستارا بلااستفاده مانده‌اند که با توجه به کمبود منابع مالی فروش این املاک می‌تواند در بخش‌های مختلف کمک دهنده باشد.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir